BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Cristiano Ronaldo: Nie jesteśmy faworytami

7. czerwca, 2018, 12:32

Cristiano Ronaldo przyznał, że Portugalia nie należy do faworytów Mistrzostw Świata 2018, choć nalega, że ​​nic nie jest niemożliwe.

Aktualni mistrzowie Europy trafili do Grupy B, gdzie ich największym rywalem będzie ekipa Hiszpanii, z którą rozegrają swój pierwszy mecz (15 czerwca).

Na tym etapie rosyjskiego turnieju Portugalczycy zmierzą się jeszcze z Maroko (19 czerwca) i Iranem (25 czerwca). Kurs na awans Portugalii do fazy pucharowej MŚ 2018 wynosi 1.22.

Piłkarze Fernando Santosa szukają się właśnie do ostatniego sparingu – z Algierią, w którym ma zagrać Cristiano Ronaldo.

Gwiazda madryckiego Realu jak dotąd odpoczywała po niezwykle  wyczerpującym sezonie zwieńczonym zdobyciem Pucharu Europy.

Pięciokrotny zwycięzca Ballon d’Or ocenił szanse Portugalii na ewentualny sukces w MŚ, ale nie jest wielkim optymistą. Uważa, że jego drużyna nie należy do faworytów, choć nalega, że ​​wszystko jest możliwe.

„To, co mogę zagwarantować to to, że każdy będzie miał ogromne ambicje. Wiemy, że nie jesteśmy faworytami. Musimy być realistami, ale w futbolu nic nie jest niemożliwe” mówił CR7.

„Myślę, że musimy skupić się na każdym kolejnym meczu. Pierwszy mecz w fazie grupowej [z Hiszpanią] będzie niezwykle trudny, ale myślę, że z tymi graczami musimy myśleć o dużych rzeczach i jestem przekonany, że damy z siebie wszystko.

„Mogę tylko powiedzieć, że będziemy walczyć do końca, zawsze mając nadzieję, że w piłce nożnej wszystko jest możliwe.

„Pójdziemy krok po kroku i zobaczymy, co się stanie, co przyniesie nam konkurencja, a dla nas jest przywilejem reprezentowania barw Portugalii i reprezentowania naszego narodu.

„Damy z siebie wszystko i czekamy, aby zobaczyć, co z tego wyniknie” dodał Ronaldo, który obecnie jest najlepszym strzelcem i ma najwięcej występów dla Portugalii.

CR7 stawiany jest również wśród faworytów do zgarnięcia korony króla strzelców mundialu. Kurs na wygranie tej klasyfikacji przez Ronaldo wynosi 15.00, a na zdobycie przez Portugalczyków tytułu 26.00.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów