1400 PLN za dokonanie pierwszego depozytu
Otrzymać

Danny Welbeck: Jestem spragniony czegoś więcej

8. czerwca, 2018, 10:12

Danny Welbeck poprawił swój rekord strzelecki w wygranym 2:0 sparingu z Kostaryką, ale nie ukrywa, że podczas mundialu w Rosji pragnie odgrywać jeszcze większą rolę w reprezentacji Anglii.

Welbeck wraz z reprezentacją szlifuje formę do Mistrzostw Świata 2018 w Rosji, a w czwartek w ramach przygotowań Anglicy mierzyli się z Kostaryką.

Mecz rozegrano na obiekcie Leeds United – Elland Road, a miejscowi rozstrzygnęli go na swoją korzyść, wygrywając 2:0.

Na listę strzelców wpisał się Marcus Rashford i właśnie Welbeck, który wszedł na murawę jako rezerwowy.

27-letni napastnik Arsenalu trafił do siatki w 76. minucie, co dało mu 16 bramkę w 39. meczu w barwach Anglii. To o trzy więcej niż jakikolwiek inny zawodnik w kadrze na mundial 2018.

Wypowiadając się na temat swojej roli w drużynie narodowej, Welbeck powiedział: „W tym sezonie grałem lepiej w moim klubie [Arsenal], ale nie strzeliłem bramki, ale dzisiaj udało mi się trafić [przeciwko Kostaryce].

„Zawsze jestem spragniony czegoś więcej” kontynuował. „Jestem niezwykle podekscytowany nadchodzącymi tygodniami.

„Mam dobry rekord, kiedy gram w Anglii. Strzelam gole, dostaję się na niebezpieczne pozycje, koledzy również znajdują mnie w klarownych pozycjach. Wykonuje przejazdy i zawsze staram się umieścić piłkę w tylnej części siatki.

„W czwartek wieczorem dwóch zagrało z przodu – Marcus [Rashford] i Vards [Jamie Vardy], a Marcus strzelił niesamowitą bramkę, podczas gdy Vards był niebezpieczny przez cały mecz.

„W zespole jest dużo konkurencji, mamy wielu utalentowanych zawodników, ale myślę, że to wszystko podnosi poziom i jest zdrową konkurencją” dodał.

Rashford otworzył wynik spotkania już w 13. minucie i był mianowany najlepszym piłkarzem na murawie.

Anglicy, którzy trafili do Grupy G, zaczną mundial od meczu przeciwko Tunezji (18 czerwca), a później zagrają jeszcze z Panamą (24 czerwca) i faworyzowaną Belgią (28 czerwca).

Kurs na uzyskanie kwalifikacji do fazy pucharowej MŚ 2018 przez Anglię wynosi 1.12, a stawka na Welbecka jako najlepszego strzelca swojej reprezentacji podczas mundialu wynosi 17.00.

Nasi partnerzy

100% bonus do kwoty 500 PLN! SPRAWDŹ
Mistrzostwa Świata, mistrzostwaswiata.pl
100% bonus do kwoty 500 PLN!
Otrzymać