BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Gareth Southgate: Wszystko jest możliwe

10. czerwca, 2018, 10:53

Gareth Southgate chce pozwolić swoim podopiecznym na popuszczenie wodzy fantazji. Namawia piłkarzy do wiary w zdobycie najwyższych laurów.

Wobec wyspiarzy od lat oczekuje się świetnych wyników, ale kolejne imprezy przynosiły rozczarowania lub upokorzenia. Podczas ostatnich mistrzostw w Brazylii Anglia odpadła na poziomie 1/8 finału a na Euro 2016 nie wyszli nawet z grupy.

Na kolejnych imprezach z udziałem Synów Albionu do sukcesów mieli poprowadzić kolejni wielcy zawodnicy, tym razem liderem ma być napastnik Harry Kane. 24-latek został wybrany przez selekcjonera jako kapitan drużyny.

Mimo nieudanych kolejnych czempionatów, Southgate nie chce ograniczać marzeń młodych piłkarzy: „Dlaczego miałbym ograniczać to, co czują, że jest możliwe”.

„Moja praca pozwala ludziom marzyć. Jak to się mówi? 'Niemożliwe uczyć możliwym’. Są w wieku, w którym są głodni, mają entuzjazm i nie małą jakość”.

„Jednak musimy się poprawiać jeśli chcemy dojść do późniejszej fazy turnieju. To będzie wymagało mnóstwo pracy w najbliższych kilku tygodniach, ogromnego zaangażowania, ale wydaje mi się że udowodnili już, że chcą podjąć wyzwanie”.

W czasie przygotowań do mistrzostw Anglicy prezentują wysoką formę, jeszcze w listopadzie zremisowali z obrońcami tytułu Niemcami i zawsze celującymi w zwycięstwo Brazylijczykami.

W ostatnich miesiącach przed mundialem rozegrali cztery mecze towarzyskie, zremisowali z Włochami i odnosili zwycięstwa nad Holandią, Nigerią i Kostaryką.

Anglia zmagania w mistrzostwach rozpocznie od meczu z Tunezją, kurs na zwycięstwo Synów Albionu wynosi 1.33, a następnie zagrają z Panamą i Belgią.

Kurs na odpadnięcie Anglii na poziomie ćwierćfinału wynosi 3.20, a na zdobycie mistrzostwa świata 17.00.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów