BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Marcel Desailly: Pogba lepszy niż pokolenie Francji ’98

11. czerwca, 2018, 17:00

Zdobywca Pucharu Świata 1998, Francuz Marcel Desailly, uznał Paula Pogbę za bardziej utalentowanego pomocnika od tych, którzy przed dwoma dekadami sięgnęli po koronę najlepszej drużyny globu.

Gwiazdor Manchesteru United jest wyznaczony na lidera reprezentacji Francji podczas ruszającego już w ten czwartek mundialu w Rosji.

Pogba nie potrafił zaprezentować swojego pełnego potencjału w trakcie sparingów, a ostatnio został nawet wygwizdany i to pomimo, że Francja pokonała 3:1 Włochy.

Wszechstronny pomocnik nie może liczyć na całkowite wsparcie kibiców, ale jego rolę w zespole narodowym doceniają francuscy mistrzowie z 1998 roku, w tym Marcel Desailly, który był członkiem składu Trójkolorowych w wygranym 3:0 finale z Brazylią.

Były obrońca uważa, iż ​​posiadający wysokie umiejętności Pogba nie miałby problemów z załapaniem się do mistrzowskiej 'jedenastki’ z 1998 roku.

„Jest bardziej utalentowany niż jakikolwiek pomocnik mojego pokolenia” powiedział były zawodnik Chelsea.

Desailly twierdzi także, że Pogba znajduje się pod zbyt dużym naciskiem i zasugerował, że inni piłkarza również muszą wziąć ciężar gry na swoje barki.

„Od dawna towarzyszy mu presja. Każdy wie o jego niezwykłym potencjale, lecz myślę, że prosimy jego o zbyt wiele.

„On może zrobić różnicę, ale inni gracze również muszą przyjąć rolę przywódców” zaznaczył były reprezentant Francji.

W fazie grupowej turnieju MŚ 2018 Francuzi zmierzą się z Australią, Peru i Danią. Ich celem jest zdobycie drugiego Puchar Świata – kurs na to wynosi 7.50.

Warto dodać, że Les Bleus zakończyli swoje przygotowania do MŚ przeciętnym występem przeciwko USA, remisując u siebie 1:1. Wcześniej pokonali Irlandię i Włochy.

Pierwszy mecz mundialu Francja rozegra 16 czerwca z Australią. Kurs na wygraną Francji wynosi 1.25, a na strzelenie gola w dowolnym czasie gry przez Pogbę 3.40.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów