BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Modrić: Zamieniłbym trofea klubowe na Puchar Świata

11. czerwca, 2018, 13:03

Pomocnik Realu Madryt, Luka Modrić nie ukrywa, że zdobycie mistrzostwa z Chorwacją jest dla niego sprawą priorytetową i bez wahania zamieniłby trofea klubowe na Puchar Świata.

Pod koniec maja Modrić sięgnął z Realem po tytuł najlepszej ekipy Ligi Mistrzów, ale jak mówi, niektóre z jego klubowych sukcesów chętnie wymieniłby na Puchar Świata.

Chorwacki pomocnik odegrał ważną rolę w wygranym 3:1 finale z Liverpoolem, choć on i jego koledzy z drużyny korzystali przede wszystkim na fatalnych pomyłkach bramkarza Lorisa Kariusa.

Modrić pomimo dużego szczęścia twierdzi, że Real zasłużył na puchar, wcześniej odprawiając Paris Saint-Germain, Juventus Turyn i Bayern Monachium.

„Wygląda na to, że nie możemy zrobić tego bez dramatu” rzekł Modrić. „Tym razem mieliśmy najtrudniejszą drogę odkąd przybyłem do Madrytu – graliśmy przeciw mistrzom Francji, Włoch, Niemiec, a następnie z Liverpoolem. Naprawdę zasłużyliśmy na to trofeum.

Chociaż sezon 2017/18 Królewscy zakończyli dopiero na trzecim miejscu w tabeli La Liga, to od czasu dołączenia do klubu w 2012 Modrić zdobył z Realem cztery Puchary Europy, mistrzostwo Hiszpanii i trofeum Copa del Rey,

32-latek ujawnił, że oddałby część swoich klubowych tytułów za możliwość zdobycia Pucharu Europy w barwach narodowych.

„To był bardzo trudny i długi sezon, zarówno w La Liga, jak i Copa del Rey nie graliśmy tak, jak się od nas oczekuje” kontynuował.

„W końcu zdobyliśmy najważniejsze trofeum. Cieszę się, że jestem częścią tego klubu i tego sukcesu, który zostanie zapamiętany w historii.

„Ale zmieniłbym niektóre trofea, które zdobyłem w Madrycie, na jeden ogromny sukces z Chorwacją!” dodał.

Chorwaci trafili do trudnej Grupy D, gdzie stoczą batalię z Argentyną, Nigerią i Islandią. Kurs na wygranie Grupy D przez Chorwację wynosi 3.25, a na zdobycie mistrzowskiego tytułu 34.00.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów