Zgodnie z doniesieniami, zwolnionego na jeden dzień przed MŚ trenera Julena Lopetegui zastąpił dyrektor sportowy hiszpańskiej reprezentacji, Fernando Hierro.

Lopetegui otrzymał wypowiedzenie po tym, jak we wtorek został potwierdzony na nowego trenera Realu Madryt.

Taki manewr nie spodobał się włodarzom hiszpańskiej federacji (RFEF), którzy nie chcieli czekać i od razu przeszli do konkretnych działań.

Prezes związku, Luis Rubiales, przekonywał, że zostali zmuszeni do podjęcia decyzji, która może zdestabilizować drużynę podczas mundialu. Stawka odpadnięcie Hiszpanii z MŚ 2018 już po fazie grupowej wynosi 8.00.

Do pierwszego meczu z Portugalią zostały bowiem tylko dwa dni, a wynik tego spotkania może być decydujący w kontekście zajęcia 1. miejsce w grupie B.

Sytuację ma uspokoić powołany awaryjnie Fernando Hierro, który dotychczas pełnił funkcję dyrektora sportowego reprezentacji.

Nominację byłego stopera Realu Madryt, który wcześniej był asystentem dyrektora w Realu i pracował także jako dyrektor sportowy w Maladze, już oficjalnie potwierdziła hiszpańska federacja.

Za kadencji Lopetegui Hiszpanie spisywali się bardzo dobrze, utrzymując status drużyny bez porażki – w 20. meczach pod jego wodzą wygrali aż 14, a w pozostałych sześciu remisowali.

Tymczasem piątkowy mecz Hiszpanii z Portugalią będzie największym szlagierem 1. kolejki fazy grupowej rosyjskich mistrzostw.

Spotkanie odbędzie się na stadionie Fisht w Soczi, gdzie swoją bazę mają nasi reprezentanci. Kurs na wygraną Hiszpanii wynosi 2.10, na zwycięstwo Portugalii 4.20, a remis obstawiany jest po kursie 3.20.

Postaw 1 000 PLN i wygraj 7 000 PLN

HISZPANIA WYGRA MUNDIAL?

Kurs 7.00