BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Julen Lopetegui zwolniony przez Hiszpanię!

13. czerwca, 2018, 12:12

Julen Lopetegui stracił posadę selekcjonera reprezentacji Hiszpani po tym, jak we wtorek został potwierdzony na nowego trenera Realu Madryt. Tymczasem pierwszy mecz MŚ już za dwa dni.

We wtorek prowadzący kadrę Lopetegui został ogłoszony przez Real Madryt jako następca Zinedine’a Zidane’a, co zaskoczyło wielu, w tym działaczy hiszpańskiej federacji na czele z jej prezesem Luisem Rubialesem.

Według oświadczenia Królewskich, 51-letni szkoleniowiec przejmie stery na Estadio Santiago Bernabeu po zakończeniu turnieju w Rosji, lecz włodarze La Roja nie chcieli czekać i działali już teraz.

„Musieliśmy podjąć decyzję o zwolnieniu trenera reprezentacji” powiedział Rubiales. „To, co udało nam się osiągnąć, jest w dużej mierze jego zasługą, więc musimy mu podziękować i życzyć szczęścia.

Rubiales twierdzi, że nie czuje się zdradzony, chociaż zasugerował, że Real działał w sposób niegodny ich statusu.

„Nie czuję się zdradzony. Lopetegui wykonał nienaganną pracę, ale nie podoba mi się jak to wszystko zostało zrobione.

„Rozmawiałem z zawodnikami i mogę zagwarantować, że zrobią wszystko, razem z nowym trenerem, aby zajść z drużyną tak daleko, jak to jest możliwe.

„Real Madryt szuka najlepszego trenera. To w porządku, nie mam zdania na temat działania Realu Madryt, ale federacja ma obowiązek reprezentować wszystkich Hiszpanów” podkreślił prezes.

Pod wodzą Lopetegui Hiszpanie byli niepokonani po tym, jak trener poprowadził swój zespół do 14 zwycięstw i sześciu remisów z 20. meczach.

Obecnie uznawanej za faworyta drużynie grozi destabilizacją, zwłaszcza, że do pierwszego meczu z Portugalią zostały raptem dwa dni.

Hiszpania spotka się z mistrzami Europy w piątek, a wynik spotkania może być kluczowy dla losów grupy B. Stawka na wygraną Hiszpanii wynosi 2.10, na zwycięstwo Portugalii 4.20, a na remis 3.20.

Rubiales nie ujawnił, kto zajmie wolne stanowisko, ale nalegał, że wszystko wyjaśni się w najbliższym czasie. Według doniesień, nowym selekcjonerem ma być dyrektor sportowy reprezentacji, Fernando Hierro.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów