BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Robert Lewandowski: To zwycięstwo niewiele daje

13. czerwca, 2018, 12:07

Po wysokim zwycięstwie 4:0 z Litwą, nastroje studził kapitan Robert Lewandowski, według którego okazała wygrana niewiele daje biało-czerwonym. „Czasami trudniej strzelić gola na treningu” stwierdził.

We wtorek polska reprezentacja pokonała Litwę 4:0 w ostatnim meczu towarzyskim przed mistrzostwami świata 2018 w Rosji.

Biało-czerwoni rozpoczęli spotkanie na zwolnionych obrotach, lecz ze zbiegiem czasu ich gra nabrała rumieńców.

Do przerwy udało się dwukrotnie zaskoczyć golkipera rywali, a obie bramki zapewnił nam  Robert Lewandowski, który najpierw wykończył dogranie Macieja Rybusa, a chwilę później popisał się znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego.

Po zmianie stron podopieczni Adama Nawałki dorzucili kolejne dwa gole – na dwadzieścia minut przed końcem do siatki trafił Dawid Kownacki, a w 82. minucie rezultat na 4:0 ustalił Jakub Błaszczykowski, który skutecznie wykorzystał 'jedenastkę’.

Próba generalna przed mundialem wypadła bardzo dobrze, lecz warto zaznaczyć, że rywal był z dolnej półki.

Nic więc dziwnego, że kapitan biało-czerwonych tonował nastroje po okazałym zwycięstwie. „Litwa nie postawiła ciężkich warunków. Czasami trudniej strzelić na treningu, niż było to w tym meczu” – mówił napastnik Bayernu Monachium.

„Dlatego ten mecz nie może być wielkim wyznacznikiem. Mundial to zupełnie coś innego” podkreślił.

„Poprawiliśmy ustawienie z piłką i bez piłki i z tego na pewno możemy się cieszyć. Po takim meczu wzrośnie nasza pewność siebie, ale w pierwszym meczu mundialu adrenalina będzie zupełnie inna. Ważne, aby się nie bać i utrzymać tę pewność” dodał.

Trener Adam Nawałka w trakcie przygotowań stosował nowe ustawienie z trzema stoperami. Dla Lewandowskiego nie ma to większego znaczenia.

„Mam nadzieję, że w pierwszym meczu mundialu zagramy jeszcze lepiej taktycznie i jeszcze odważniej w ofensywie.

„Dla mnie nie ma wielkiego znaczenia czy gramy czwórką czy trójką obrońców. Ważniejsze jest to, jak poruszamy się po boisku, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy nie mamy piłki. Jeśli to robimy dobrze, nie ma znaczenia, w jakim ustawieniu gramy” dodał.

Biało-czerwoni swój pierwszy grupowy mecz MŚ 2018 rozegrają już 19 czerwca z Senegalem. Kurs na zwycięstwo Polski wynosi 2.40, a na strzelenie co najmniej dwóch goli przez Lewego 5.50.