Pogrom w meczu otwarcia, Rosja wygrywa 5:0!

14. czerwca, 2018, 17:02

W meczu otwarcia Mistrzostw Świata gospodarz turnieju rozgromił 5:0 Arabię Saudyjską. Reprezentacja Rosji rozpoczęła turniej w bardzo dobrym stylu, do przerwy prowadzili 2:0 a w drugiej połowie przypieczętowali kolejnymi trafieniami swoje zwycięstwo.

Arabia Saudyjska liczyła na zyskanie cennych punktów w pierwszym meczu mistrzostw przeciwko gospodarzom, drużynie która w roku 2018 nie wygrała ani jednego meczu.

Arabowie próbowali dobrze zacząć, jednak Rosjanie wykorzystali okazję do kontry i już w 12. minucie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Aleksandra Gołowina piłkę do siatki głową skierował Jurij Gazinski.

Prowadzący Rosjanie postawili na kontry. W 21. minucie piłka nieznacznie minęła jednak słupek Rosjan, ale to wcale nie świadczyło o lepszym okresie gry Saudyjczyków.

W 23. minucie na boisku zameldował się Denis Czeryszew zastępując kontuzjowanego Ałana Dzagojewa. Chwilę przed przerwą uszczęśliwił swoich kibiców strzelając tuż pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Abdullaha Al-Mayoufa.

Po przerwie świetne okazje zmarnowali Taisir Al-Jassim, czy Roman Zobnin. W 71. minucie swojej szansy nie zmarnował Artiom Dziuba. Drugą asystę zanotował Gołowin.

Rosjanie swojego rywala dobili w doliczonym czasie gry. Najpierw Czeryszew po raz drugi wpisał się na listę strzelców uderzając z okolicy 16. metra, a w 95. minucie swój świetny występ golem ukoronował Gołowin.

Rosjanie wygrali pierwszy mecz na mistrzostwach świata od roku 2002, a dzięki trzem punktom znacznie przybliżyli się do awansu z grupy. Drugi mecz grupy A między Urugwajem i Egiptem odbędzie się w piątek o godzinie 14:00.

Kurs na wyjście Rosjan z grupy A wynosi 1.20, na piątkowy triumf Urugwaju 1.57, a na bramkę strzeloną przez Mohameda Salaha 3.25.