Francja wymęczyła zwycięstwo nad Australią

16. czerwca, 2018, 14:48

Australia była blisko urwania punktów jednej z najmocniejszych reprezentacji na mistrzostwach świata 2018. Francja wygrała 2:1 dzięki VAR. Francuski atak w postaci trzech wspaniałych piłkarzy jakimi są Antoine Griezmann, Kylian Mbappe i Ousmane Dembele zupełnie nie potrafili znaleźć sposobu na obronę Australii.

Trójkolorowi od pierwszych minut rzucili się do ataku próbując zyskać przewagę, już w drugiej minucie szansę na gola miał Mbappe i wydawało się, że Australijczycy nie będą w stanie długo bronić się skutecznie.

Minuty jednak mijały i Corentin Tolisso niemal doprowadził do straty bramki swojej drużyny. Piłkę podążającą obok słupka na rzut rożny wybił Hugo Lloris.

Po tej akcji Socceroos uwierzyli, że mogą zaskoczyć rywala i znacznie śmielej zaczęli przeć w stronę pola karnego wicemistrzów Europy. Niżej notowani piłkarze nie potrafili strzelić bramki, ale na przerwę schodzili przy bezbramkowym remisie.

Pierwsza bramka padła w 56. minucie po golu z rzutu karnego. Bramkę zdobył Griezmann, który chwilę wcześniej był faulowany przez Joshuę Risdona. Sędzia na wapno wskazał dopiero po analizie VAR.

Kiedy wydawało się, że Francuzi przejmą kontrolę nad meczem, fatalny błąd w polu karnym popełnił Samuel Umtiti. Obrońca dotknął piłkę ręką, a rzut karny na bramkę zamienił Mile Jedinak.

Obie drużyny grały jak równy z równym, Socceroos szukali okazji na wyjście na prowadzenie ale w niezwykle szczęśliwych okolicznościach w 81. minucie zwycięską bramkę strzelił Paul Pogba.

Piłka uderzona przez pomocnika odbiła się od Mathew Ryana, następnie od poprzeczki i spadła tuż za linią bramkową wypadając po chwili z bramki. Australijczycy nie zdołali już zremisować i pozostają bez zdobyczy punktowej.

Kurs na wyjście z grupy przez Australię wynosi 5.50, na wygranie przez Francuzów kolejnego meczu przeciwko Peru 1.45, a na odpadnięcie z mistrzostw świata 2018 na poziomie ćwierćfinału 3.75.

Tabela grupy C

Francja – Australia 2:1 (0:0)
1:0 – Antoine Griezmann 58 min. (karny)
1:1 – Mile Jedinak 62 min. (karny)
2:1 – Paul Pogba 80 min.

Składy:

Francja: Hugo Lloris – Benjamin Pavard, Raphael Varane, Samuel Umtiti, Lucas Hernandez – Corentin Tolisso (78 min. Blaise Matuidi), N’Golo Kante, Paul Pogba – Ousmane Dembele (70 min. Nabil Fekir), Antoine Griezmann (70 min. Olivier Giroud), Kylian Mbappe Lottin

Australia: Mathew Ryan – Joshua Risdon, Mark Milligan, Trent Sainsbury, Aziz Behich – Aaron Mooy, Mile Jedinak – Mathew Leckie, Tom Rogić (72 min. Jackson Irvine), Robbie Kruse (84 min. Daniel Arzani) – Andrew Nabbout (64 min. Tomi Jurić)

Żółte kartki: Corentin Tolisso (Francja) oraz Mathew Leckie, Joshua Risdon, Aziz Behich (Australia)

Sędzia: Andres Cunha (Urugwaj)

Widzów: 41 279

Chcesz obstawić mecz Francja – Peru? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.