BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Wymarzony debiut Islandii! Remis z Argentyną

16. czerwca, 2018, 16:06

Pierwszy mecz Islandii w historii mistrzostw świata zakończył się remisem 1:1 z aktualnym wicemistrzem. Leo Messi nie wykorzystał rzutu karnego. Leo Messi nie nawiązał do niesamowitego występu Cristiano Ronaldo i Argentyna została zatrzymana przez debiutanta i najmniejszy kraj biorący udział w historii mundialu.

Wśród wicemistrzów świata mecz było wyjątkowo ważny dla Javiera Mascherano, który wystąpił w reprezentacji Argentyny po raz 144. i został zawodnikiem z największą ilością występów w historii swojego kraju.

Albicelestes chcieli szybko uczynić mecz łatwiejszym i robili wszystko aby strzelić pierwszego gola. Debiutanci przywiązywali ogromną uwagę do zabrania przestrzeni Messiemu, ale nie tylko on może w Argentynie strzelać bramki.

Nie mógł tego lepiej udowodnić Sergio Aguero, który w 19. minucie przejął piłkę po strzale Marcosa Rojo i świetnym strzałem w okienko otworzył wynik meczu.

Niżej notowany rywal nie miał nic do stracenia i zamiast się bronić przeszedł do ataku, na efekt trzeba było czekać zaledwie cztery minuty. Piłka odbita przez Wilfredo Caballerotrafiła pod nogi Gylfiego Sigurdssona który trafił do siatki z kilku metrów.

Argentyńczykom ciężko było uwierzyć w to, co się właśnie wydarzyło ale byli zdeterminowani aby odzyskać prowadzenie. Islandia znowu została zepchnięta do defensywy ale do przerwy wynik się nie zmienił.

Drugą połowę Islandia zaczęła bez strachu przed rywalem i w pierwszych minutach zyskała wyraźną przewagę, dopiero po chwili Albicelestes nieco się otrząsnęli i zaczęli przejmować inicjatywę.

W 64. minucie perfekcyjną okazję do objęcia prowadzenia zmarnował Messi. Po tym jak  Hordur Magnusson przewrócił w polu karnym Maximiliano Mezę, Leo podszedł do piłki ustawionej na 11. metrze.

Jeden z najlepszych piłkarzy na świecie został zatrzymany przez Hannesa Halldorssona i Islandia utrzymała remis, a Argentyna ponownie musiała szukać bramki.

Messi i spółka mając świadomość upływającego czasu coraz mocniej przesuwali się pod bramkę rywala. W jednej z akcji ofensywnych w polu karnym padł Cristian Pavon, ale Szymon Marciniak nie wskazał na wapno.

W kolejnych minutach Messi miał dwie kolejne szanse, najpierw kilka metrów od bramki piłkę z nogi ściągnął mu obrońca Islandii, a w 81. minucie piłka o centymetry minęła słupek.

Pomimo usilnych starań piłkarzy z Ameryki Południowej wynik się nie zmienił i Islandia zdobyła swój pierwszy, historyczny punkt na mistrzostwach świata i stworzyła sobie podstawy na wyjście z grupy.

Islandia kolejny mecz mistrzostw świata 2018 rozegra 22 czerwca przeciwko Nigerii. Kurs na wygraną debiutantów wynosi 2.90, na wyjście z grupy 2.75, a na zakończenie przez nich rozgrywek na poziomie 1/8 finału 3.75.

Tabela grupy D

Argentyna – Islandia 1:1 (1:1)
1:0 – Sergio Aguero 19 min.
1:1 – Alfred Finnbogason 23 min.

Składy:

Argentyna: Wilfredo Caballero – Eduardo Salvio, Nicolas Otamendi, Marcos Rojo, Nicolas Tagliafico, Javier Mascherano, Lucas Biglia (54 min. Ever Banega), Maximiliano Meza (85 min. Gonzalo Higuain), Lionel Messi, Angel Di Maria (75 min. Cristian Pavon), Sergio Aguero

Islandia: Hannes Halldorsson – Birkir Saevarsson, Kari Arnason, Ragnar Sigurdsson, Hordur Magnusson, Johann Gudmundsson (63 min. Rurik Gislason), Aron Gunnarsson (76 min. Ari Skulason), Gylfi Sigurdsson, Emil Hallfredsson, Birkir Bjarnason, Alfred Finnbogason (89 min. Bjorn Sigurdarson)

Sędzia: Szymon Marciniak (Polska)

Widzów: 44 190

Chcesz obstawić mecz Nigeria – Islandia? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.