BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Chorwacja pewnie i zasłużenie wygrywa

17. czerwca, 2018, 5:06

Reprezentacja Chorwacji była wyraźnie lepsze od Nigerii i pomimo ogromnych problemów z oddaniem strzału w światło bramki, pewnie wygrała 2:0.

Chorwaci przystąpili do mistrzostw świata 2018 z nadziejami na nawiązanie do ich największego sukcesu, kiedy 20 lat temu w debiucie zdobyli trzecie miejsce. Nigdy później nie byli w stanie wyjść nawet z grupy.

W drużynie Chorwacji od początku wyróżniali się Ivan Rakitić i Luka Modrić, obaj próbowali stworzyć swoim kolegom dogodne sytuacje i kilka razy się to udało, ale próby Ivana Perisicia i Andreja Kramaricia były nieskuteczne.

Nigeryjczycy próbowali odpowiadać, jednak żadna z drużyn nie potrafiła oddać uderzenia w światło bramki. Wszystko zmieniło się w 32. minucie.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową uderzył Andrej Kramarić, futbolówka nie zmierzała w światło bramki, zamiast tego uderzyła w nogę zamykającego Oghenekaro Etebo i koło słupka wpadła do bramki.

Jeszcze w końcówce pierwszej połowy Chorwaci mieli szansę na podwyższenie prowadzenia, jednak Kramarić pięknym strzałem głową z dystansu posłał piłkę tuż nad poprzeczką i wynik nie zmienił się do końca pierwszej połowy.

Pomimo prowadzenia Chorwaci nie cofnęli się w drugiej połowie do obrony i cały czas szukali drugiej bramki. Nigeria musiała strzelić gola aby walczyć o chociaż jeden punkt, co tworzyło ciekawe widowisko.

Taki stan nie trwał jednak długo i na boisku zapanowała stagnacja wywołana niemocą w tworzeniu skutecznych akcji. Na boisku ponownie zaczęło dziać się więcej w 71. minucie.

Przy kolejnym stałym fragmencie gry William Ekong w zapaśniczym stylu ściągnął na ziemię Mario Mandzukicia i sędzia nie miał innego wyjścia jak podyktować rzut karny, którego na bramkę zamienił Luka Modrić.

Dzięki wygranej Chorwacja została liderem grupy D, w której wyprzedza również Argentynę i Islandię. Kolejny mecz piłkarze z Bałkanów zagrają 21 czerwca przeciwko Albicelestes.

Kurs na zwycięstwo Chorwatów w najbliższym meczu wynosi 4.33, na ich wyjście z grupy 1.16, a na odpadnięcie z mistrzostw świata 2018 na poziomie półfinału 8.00.

Tabela grupy D

Chorwacja – Nigeria 2:0 (1:0)
1:0 – Oghenekaro Etebo (samobójcza) 32 min.
2:0 – Luka Modrić (karny) 71 min.

Składy:

Chorwacja: Danijel Subasić – Sime Vrsaljko, Domagoj Vida, Dejan Lovren, Ivan Strinić – Ivan Rakitić, Luka Modrić – Ante Rebić (78 min. Mateo Kovacić), Andrej Kramarić (60 min. Marcelo Brozović), Ivan Perisić – Mario Mandzukić (86 min. Marko Pjaca)

Nigeria: Francis Uzoho – Abdullahi Shehu, Leon Balogun, William Ekong, Bryan Idowu – Wilfred Ndidi, Oghenekaro Etebo – Victor Moses, John Obi Mikel (88 min. Simeon Nwankwo), Victor Moses, Alex Iwobi (62 min. Ahmed Musa) – Odion Ighalo (74 min. Kelechi Iheanacho)

Żółte kartki: Rakitić, Brozović (Chorwacja) oraz Ekong (Nigeria)

Sędzia: Sandro Ricci (Brazylia)

Widzów: 31 136

Chcesz obstawić mecz Argentyna – Chorwacja? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.