Przegrywamy z Senegalem, błąd gonił błąd

19. czerwca, 2018, 17:05

W pierwszym meczu na Mistrzostwach Świata w Rosji, przegrywamy 1:2 z Senegalem. Dwa błędy rozstrzygnęły wynik tego arcyważnego meczu. Szczególnie pierwsza połowa w wykonaniu Polaków była po prostu słaba, bez pomysłu.

W drugiej połowie staraliśmy się odwrócić wynik spotkania, ale udało się strzelić tylko jedną honorową bramkę. Zabrakło nam siły, świeżości.

Mecz na Otkrytiye Arena w Moskwie początkowo był obiecujący dla biało-czerwonych. Ci zaczęli z animuszem, lecz brakowało klarownych okazji.

Starał się Kamil Grosicki, a niekonwencjonalnych zagrań szukał Piotr Zieliński, ale wiele z nich było niecelnych.

Na murawie irytował Arkadiusz Milik, który tracił piłkę za piłką, a niewidoczny był także nasz czołowy filar – Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu jedyne co zaprezentował, to nową fryzurę.

Krach nastąpił w 37. minucie, kiedy Idrissa Gueye uderzył sprzed pola karnego, a futbolówkę niefortunnie przeciął Thiago Cionek. Ta zmyliła Wojciecha Szczęsnego i było 0:1.

Wraz z początkiem drugiej połowy trener Adam Nawałka wprowadził do gry Jana Bednarka i przeszliśmy na taktykę z trzema stoperami.

Niewiele to dało biało-czerwonym, którzy zdołali jedynie wywalczyć rzut wolny przed ’16’ rywala. Do piłki podszedł Lewandowski, ale uderzył nieprecyzyjnie i zbyt słabo, by zaskoczyć bramkarza Senegalu.

Prawdziwy blamaż nasi reprezentanci zanotowali w 61. minucie, kiedy Grzegorz Krychowiak sprezentował rywalom doskonałą okazję.

Pomocnik wysłał górną piłkę na własną połowę, ale przejął ją M’Baye Niang, który wykiwał zarówno Bednarka, jak i źle interweniującego Szczęsnego, po czym umieścił futbolówkę w pustej siatce.

Polacy zaserwowali kibicom mizerny pokaz i nie zmieni tego bramka z 86. minuty autorstwa Krychowiaka, który odpowiednio dostawił głowę do centrze z wolnego Grosickiego.

Polacy nie byli w stanie pójść za ciosem i teraz trzeba będzie liczyć na wygraną z Kolumbią, która również nie stanęła na wysokości zadania i przegrała z Japonią 1:2.

Ten kluczowy mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie . Z kolei ostatnie spotkanie z Japonią rozegramy 28 czerwca.

Kurs na zwycięstwo Polski w meczu z Kolumbią wynosi 3.70, a na awans biało-czerwonych do fazy pucharowej turnieju 2.75.

Tabela grupy H

Polska – Senegal 1:2 (0:1)
0:1 – Thiago Cionek (sam.) 37 min.
0:2 – M’Baye Niang 61 min.
1:2 – Grzegorz Krychowiak 86 min.

Składy:

Polska: Wojciech Szczęsny – Łukasz Piszczek (83 min. Bartosz Bereszyński), Thiago Cionek, Michał Pazdan, Maciej Rybus – Jakub Błaszczykowski (46 min. Jan Bednarek), Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki – Arkadiusz Milik (73 min. Dawid Kownacki), Robert Lewandowski

Senegal: Khadim N’Diaye – Moussa Wague, Salif Sane, Kalidou Koulibaly, Youssouf Sabaly – Ismaila Sarr, Alfred N’Diaye, Idrissa Gana Gueye, Sadio Mane – Mame Biram Diouf (60 min. Cheikh N’Doye), Mbaye Niang (75 min. Moussa Konate)

Żółte kartki: Grzegorz Krychowiak (Polska) oraz Idrissa Gueye, Salif Sane (Senegal)

Chcesz obstawić mecz Polska – Kolumbia? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.