Hiszpania minimalnie wygrała z Iranem

21. czerwca, 2018, 4:38

Środowy mecz Hiszpanii z Iranem zakończył się wygraną La Roja, lecz faworyt do ostatnich minut drżał o korzystny wynik i utrzymanie jednobramkowej przewagi.

Po remisie z Portugalią na inaugurację mundialu wydawało się, że mecz z Iranem będzie dla Hiszpanii spacerkiem. Tymczasem niżej notowani rywale postraszyli faworyta i o mały włos nie urwali mu punktów.

Pierwsza połowa spotkania na Kazań Arena toczyła się pod dyktando Hiszpanów, lecz mimo wysokiego procentu posiadania piłki podopieczni Fernando Hierro nie byli w stanie rozbić irańskiego muru.

Najlepszej okazji pod koniec pierwszej połowy nie wykorzystał David Silva, którego strzał po rykoszecie okazał się minimalnie chybiony.

Irańczycy umiejętnie hamowali ataki Hiszpanii, ale w 54. minucie po dośrodkowaniu w pole karne Ramin Rezaeian nabił Diego Costę i piłka wpadła do siatki.

Piłkarze Carlosa Queiroza mieli jednak plan B, który zakładał stratę bramki. Iran zaczął grać odważniej i próbował doprowadzić do wyrównania, co prawie mu się udało w 62. minucie, kiedy Davida de Geę pokonał Saeid Ezatolahi, ale sędzia po konsultacji z VAR-em bramki nie uznał. Powtórki telewizyjne potwierdziły, że całkiem słusznie dopatrzył się pozycji spalonej.

Hiszpania rozgrywała, jednak bramce Iranu zagrażała z rzadka, podczas gdy ich przeciwnicy wyprowadzali groźne ataki. W 80. minucie po akcji Vahida Amiriego w doskonałej sytuacji znalazł się Mehdi Taremi, ale przestrzelił swoją próbę.

Hiszpania ostatecznie wytrzymała z wynikiem 1:0 i awansowała w tabeli nad Iran, który ma trzy oczka na swoim koncie. Hiszpanie zgromadzili cztery punkty, podobnie jak Portugalia, która w środę, również w dużych bólach, pokonała Maroko 1:0.

W ostatniej serii meczów fazy grupowej Iran zmierzy się z Portugalią, a Hiszpania z Maroko. Szczególnie ciekawie zapowiada się pierwszy mecz, a smaczku dodaje mu osoba Queiroza – portugalskiego selekcjonera Iranu.

Początek obu meczów w poniedziałek (25 czerwca) o godzinie . Stawka na wygraną Iranu wynosi 6.50, na zwycięstwo Portugalii 1.61, a bezbramkowy remis obstawiany jest po kursie 4.00.

Tabela grupy B

Chcesz obstawić mecz Hiszpania – Maroko? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.