Nigeria wygrała i przedłużyła nadzieje na awans

22. czerwca, 2018, 17:55

Ahmed Musa wlał nadzieję w serca nigeryjskich kibiców. Napastnik ustrzelił dublet wyprowadzając Nigerię na drugie miejsce w grupie D.

Nigeria zagrała dla Argentyny, pokonując Islandię 2:0 to te dwie reprezentacje mogą zdecydować między sobą o awansie do fazy pucharowej mistrzostw świata 2018.

Początek meczu należał do Islandii, Gylfi Sigurdsson w pierwszych minutach meczu dwukrotnie sprawdzał umiejętności Francisa Uzoho, ale żadna z drużyn nie potrafiła złapać właściwego rytmu.

Islandia miała fantastyczną szansę na strzelenie bramki do szatni. Sigurdsson dośrodkował z rzutu wolnego i gdyby Alfred Finnbogason dosięgnął piłki, Nigeria musiałaby odrabiać straty.

W pierwszej połowie Nigeria nie oddała ani jednego uderzenia na bramkę Islandii, jednak po przerwie na boisko wybiegł zupełnie odmieniony zespół, który od pierwszych sekund ruszył do ataku.

Na efekty trzeba było czekać tylko do 49. minuty, dośrodkował Victor Moses, a po efektownym przyjęciu Ahmed Musa posłał bombę do bramki Europejczyków.

Z czasem piłkarze z Afryki wyglądali coraz lepiej od swoich przeciwników i oni przejęli inicjatywę zagrażając bramce strzeżonej przez Hannesa Halldorssona.

Efekt nie mógł być inny jak kolejna bramka. W 75. minucie zabawę w polu karnym urządził sobie Musa. Najpierw wygrał pojedynek biegowy z jednym z obrońców, zwiódł bramkarza i strzelił do bramki strzeżonej przez dwóch defensorów.

Islandia szukała drogi do poprawienia swojej złej sytuacji. Najlepszą szansę mieli w 83. minucie, kiedy otrzymali prezent od Tyronne’a Ebuehiego, ten w bezsensownej sytuacji faulował Finnbogasona w polu karnym.

Sędzia podyktował jedenastkę dopiero po skorzystaniu z systemu VAR, do piłki podszedł Sigurdsson ale nie wytrzymał presji i nie trafił do celu.

Dzięki temu Nigeria wyszła na drugie miejsce w grupie D i to przede wszystkim do niej należą losy awansu do 1/8 finału mistrzostw świata 2018. Decydujący mecz Super Orły zagrają przeciwko Argentynie.

Kurs na zwycięstwo Nigerii w meczu przeciwko drużynie z Ameryki Południowej wynosi 6.50, na remis 4.50, a na zwycięstwo Messiego i spółki 1.45.

Tabela grupy D

Chcesz obstawić mecz Nigeria – Argentyna? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.