BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Adam Nawałka: Biorę za to odpowiedzialność

25. czerwca, 2018, 8:44

Reprezentacja Kolumbii pozbawiła Polskę szans na wyjście z grupy MŚ 2018, a złości po słabym występie biało-czerwonych nie ukrywał Adam Nawałka. Selekcjoner może stracić swoją posadę.

W niedzielę reprezentacja Polski zaliczyła kolejny słaby występ i przegrała mecz o być albo nie być na mundialu.

Biało-czerwoni polegli aż 0:3 w starciu z Kolumbią i definitywnie pozbawili się szans na wyjście z grupy H MŚ 2018.

Po rozegraniu dwóch spotkań mamy na swoim koncie dwie porażki, które dają nam 0 punktów. Wcześniej ulegliśmy Senegalowi 1:2.

Oznacza to, że wynik ostatniego, czwartkowego meczu z Japonią nie będzie miał znaczenia dla podopiecznych Adama Nawałki.

Selekcjoner nie stanął na wysokości zadania i nie dał rady powtórzyć sukcesu sprzed dwóch lat, kiedy jego drużyna imponowała na Euro 2016.

W Rosji błędy popełniono na wszystkich możliwych płaszczyznach, począwszy od selekcji graczy, a skończywszy przy ustaleniu taktyki i składu na dotychczasowe mecze.

Trener Nawałka wziął odpowiedzialność za bardzo słabą postawę polskich reprezentantów. Nie tak miał wyglądać mundial dla ćwierćfinalistów ME.

„Mnie to boli najbardziej. Biorę za to odpowiedzialność” przyznał w rozmowie z TVP. „To jest sport, piłka nożna i taki wynik jest wkalkulowany.

„Wszyscy grali do ostatniej minuty, starali się, niestety to nie wystarczyło do pokonania takiego przeciwnika.

„Od razu chcę powiedzieć, że zawodnicy włożyli w spotkanie dużo trudu, grali do samego końca. Przy wyrównanym spotkaniu straciliśmy bramkę po stałym fragmencie.

„Nie mieliśmy nic do stracenia, więc staraliśmy się zaatakować, zmienialiśmy skład na bardziej ofensywny. Tak to w piłce bywa.

„Żałujemy, wszyscy jesteśmy źli, ale trzeba umieć z tym żyć” – kontynuował selekcjoner Polaków.

„Wykorzystaliśmy maksymalnie nasz dostępny potencjał. Graliśmy zarówno w ustawieniu ofensywnym, potem przeszliśmy na ustawienie czwórką obrońców, wprowadziliśmy drugiego napastnika. Niestety, to było za mało” – dodał.

Nawałka chociaż nie tak dawno przedłużył kontrakt z reprezentacją może stracić posadę, o ile sam nie poda się do dymisji.

Tymczasem mundial zakończymy spotkaniem z walczącą o awans Japonią, do którego dojdzie w czwartek. Kurs na wygraną Polski wynosi 3.10, na zwycięstwo Japonii 2.62, a na remis 3.10.

Grupa H – sprawdź tabelę oraz najbliższe mecze.

Chcesz obstawić mecz Japonia – Polska? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów