BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Mecz Węgry – Polska, 25 marca, godzina 20:45

17. marca, 2021, 9:41

Węgry – Polska to pierwszy mecz eliminacyjny do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, nasza reprezentacja zagra na wyjeździe, spotkanie odbędzie się na Puskas Arena w Budapeszcie. Będzie to tez debiut selekcjonera Paulo Sousy. W grupie I naszymi rywalami oprócz Węgier, będzie: Andora, Anglia, Albania i San Marino.

Dzisiejszym meczem z Węgrami polscy reprezentanci rozpoczną swoje starania o udział w przyszłorocznych finałach mistrzostwach świata.

W roli selekcjonera Biało-Czerwonych zadebiutuje Paulo Sousa, którego zadaniem jest awans do mundialu, a także osiągnijcie jak najlepszego rezultatu podczas czerwcowego Euro 2021.

Portugalczyk zamierza dokonać transformacji drużyny i zmienić jej system gry na taki z trzema środkowymi obrońcami. Czasu na to miał jednak niewiele.

Polacy będą faworytami przeciwko Węgrom, lecz tylko na papierze – nasi najbliżsi rywale nie przegrali od sześciu spotkań, a cztery z nich rozstrzygali na swoją korzyść, w tym dwa mecze barażowe o wejście do mistrzostw Europy.

Węgierskim zespołem od połowy 2018 dowodzi włoski selekcjoner Marco Rossi, pod wodzą którego stracił on w tych sześciu starciach zaledwie trzy bramki.

Z pewnością naszym największym atutem będzie postać Roberta Lewandowskiego, który jak co roku imponuje formą strzelecką. Kurs na zdobycie pierwszego gola przez Lewandowskiego wynosi 4.00.

Napastnik w 18. meczach rozegranych w 2020 strzelił dla Bayernu Monachium 22 gole, co jest wybitnym osiągnięciem. W drużynie narodowej nie będzie mógł jednak liczyć na tak świetną obsługę, jak w klubie.

Naszej bramki będzie strzegł Wojciech Szczęsny, którego trener Sousa zdążył już mianować 'jedynką’.

Po meczu z Węgrami, zagramy kolejno u siebie z Andorą i na wyjeździe z Anglią. W grupie I są także dwie inne reprezentacje – Albanii i San Marino.

Kurs na wygraną Polski w czwartkowym meczu z Węgrami wynosi 2.05. Kurs na zwycięstwo Węgrów wynosi 3.80, a na remis 3.20.

Siedmiokrotnie graliśmy z reprezentacją Węgier, trzy zwycięstwa Polaków, dwa remisy i dwie wygrane Węgrów.

Obie reprezentacje strzelą bramkę? Tak; 1.85, Nie; 1.92

Polska będzie prowadziła do przerwy? 3.10

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów