BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Zlatan Ibrahimovic wraca do kadry

zlatan ibrahimovic
17. marca, 2021, 6:04

Zlatan Ibrahimovic odwiesił reprezentacyjną karierę, zostając powołany do kadry Szwecji na nadchodzące mecze kwalifikacji do Mistrzostw Świata w 2022 roku.

Ibra nie grał dla Szwecji, dla której strzelił 62 bramki w 112. występach, od czasu ogłoszenia przejścia na reprezentacyjną emeryturę w 2016 roku.

Napastnik został jednak włączony do składu drużyny Janne Anderssona na najbliższe mecze kwalifikacji do mundialu 2022.

39-latek dołączy do kadry jeszcze w tym miesiącu, a zachwyt po powrocie talizmanu wyraził sam selekcjoner.

Andersson zapytany, co Ibrahimovic wniesie do jego zespołu powiedział: „Przede wszystkim jest bardzo dobrym piłkarzem, najlepszym, jakiego mieliśmy w Szwecji.

„Oprócz tego, co może wnieść na boisko, ma niesamowite doświadczenie i może przekazać je innym graczem w zespole” – dodał.

Sam zainteresowany również zabrał głos, umieszczając wpis pod swoim zdjęciem w mediach społecznościowych, którego treść brzmiała: „Powrót Boga”.

Ibrahimovic w barwach Milanu strzelił 16 bramek w 21. występach obecnego sezonu, choć ze względu na serię kontuzji nie grał tak często, jak by sobie tego życzył.

Szwedzi o przepustkę na mundial w Katarze łatwo mieć nie będą po tym, jak trafili do grupy B wraz z Gruzją, Kosowem, Hiszpanią i Grecją.

Kurs na awans Szwecji do turnieju głównego Mistrzostw Świata 2022 wynosi 1.50, podczas gdy brak awansu Trzech Koron obstawiany jest po 2.62.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów