BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Zgrupowanie przed eliminacjami do MŚ 2022 rozpoczęte

24. marca, 2021, 5:57

Reprezentacja Polski we wtorek rozpoczęła treningi w pełnym składzie, a nowy selekcjoner Paulo Sousa planuje odstąpić od ustawienia z czwórką obrońców.

Mianowany na nowego opiekuna polskiej kadry Sousa swój pierwszy trening z reprezentacją poprowadził już w poniedziałek.

Portugalczyk zainicjował tym samym zgrupowanie przed meczami eliminacji do mistrzostw świata 2022 przeciwko Węgrom, Andorze i Anglii.

Jednak dopiero we wtorek miał do dyspozycji swoich wszystkich zawodników po tym, jak do zajęć dołączyli Bartosz Bereszyński i Karol Świderski. Obaj dotarli do stolicy dopiero późnym wieczorem.

Podczas wtorkowej porannej sesji treningowej, który odbył się na bocznej murawie Legii Warszawa, Sousa rozpoczął już proces przebudowy zespołu.

Najważniejszym filarem jest zmiana taktyki i przejście z ustawienia z czterema obrońcami na trójkę stoperów oraz dwóch wahadłowych. Obecność Bereszyńskiego, który ma operować na prawym skrzydle, była więc niezbędna.

Nowa taktyka ma sprawić, że drużyna będzie szybciej przechodzić z obrony do ataku i wbrew większej ilości defensorów, grać ofensywniej. Środek pola wypełnią dwaj pomocnicy, a atak będzie się składał z trzech graczy.

Ale trudno powiedzieć, w jakiej konfiguracji będzie zestawiona linia ataku – z rozgrywającym i dwoma napastnikami, czy ze skrzydłowymi i typową 'dziewiątką’.

Bez względu na to, kadrę czeka nie mała rewolucja, ponieważ nasza drużyna od wielu lat gra w systemie 4-4-2 lub 4-4-1-1.

Próby zmiany tego ustawienia i przejście na trzech środkowych defensorów próbował swego czasu trener Adam Nawałka, lecz te kończyły się fiaskiem.

Sousa nie ma dużo czasu na wdrożenie swojej filozofii, gdyż pierwszy kwalifikacyjny mecz – na wyjeździe z Węgrami – rozegramy już w czwartek.

Stawka na wygraną reprezentacji Polski wynosi 2.05, a strzelenie pierwszego gola przez Roberta Lewandowskiego obstawiane jest po kursie 4.00.

Nasi partnerzy

100% bonus do kwoty 500 PLN! SPRAWDŹ
Mistrzostwa Świata, mistrzostwaswiata.pl
BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT!
Otrzymać