Eliminacje MŚ 2022, mecz Anglia – San Marino już dzisiaj

25. marca, 2021, 8:58

Mecz eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 Anglia – San Marino odbędzie się dzisiaj o godzinie 20:45. Kapitan reprezentacji Anglii, Harry Kane, będzie jednym z kilku graczy, którego czasem gry w najbliższych meczach kwalifikacji do Mistrzostw Świata będzie zarządzał selekcjoner Gareth Southgate. Kane nie strzelił gola dla reprezentacji Anglii od czasu zwycięstwa w Kosowie w listopadzie 2019 roku.

Niemniej jednak, 27-letni napastnik jest na dobrej drodze do pobicia rekordu strzeleckiego Wayne’a Rooneya, który zdobył 53 gole dla Anglii. Kane ma 32 bramki w 51. występach.

Wydaje się, że czwartkowy mecz na Wembley z San Marino jest idealną okazją, aby gwiazdor Tottrenhamu powiększył swój dorobek.

Ale pojedynek przeciwko najniżej sklasyfikowanej drużynie na świecie jest również bardzo dobrą okazją, aby kapitan mógł odpocząć.

W zeszłym tygodniu trener Spurs Jose Mourinho zaapelował do selekcjonera, aby osiągnął kompromis z Kane’em ws. czasu gry.

Southgate zdaje się rozumieć tę kwestię. „Gdybym pozwolił Harry’emu podjąć taką decyzję, grałby każdą minutę” powiedział Southgate przed czwartkowym spotkaniem z San Marino.

„To się nie wydarzy” podkreślił. „Ale spójrz, to wspaniałe, że mamy kapitana, który chce grać w każdej minucie każdego meczu.

„Musimy być świadomi, że w zeszły czwartek miał dogrywkę i następny bardzo intensywny mecz w zeszłą niedzielę, więc mamy taką sytuacje z wieloma graczami, naprawdę, i musimy upewnić się, że poprawnie zarządzamy ich czasem gry”.

„Zrobiliśmy to również przez trening w tym tygodniu i musimy zachować świeżość także w meczach z Albanią i Polską” dodał trener Anglików.

Kane raczej znajdzie się w składzie przeciwko San Marino, lecz całego meczu z pewnością nie rozegra. Stawka na wygraną Anglii wynikiem 5:0 wynosi 8.00, a strzelenie pierwszego gola przez Kane’a obstawiane jest po 2.87.