Eliminacje MŚ 2022, wywalczony remis Polaków po trudnym meczu

26. marca, 2021, 7:51

Robert Lewandowski ocenił pierwszy mecz reprezentacji Polski pod wodzą Paulo Sousy. Super snajper żałuje straconej okazji na zwycięstwo, ale dostrzegł coś, czego Biało-Czerwoni nigdy nie mieli.

Reprezentacja Polski straciła punkty w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw świata 2022 po remisując na wyjeździe z Węgrami 3:3. Polacy uratowali remis dwukrotnie odrabiając straty, w tym raz ze stanu 2:0.

Podopieczni debiutującego Sousy fatalnie zagrali przede wszystkim w pierwszej połowie, za co zapłacili stratą bramki w szóstej minucie, a następnie drugą na początku drugiej połowy.

Przebudzenie nadeszło w 60. minucie spotkania, kiedy to w ciągu kilkudziesięciu sekund trafienia zdobywali Krzysztof Piątek i Kamil Jóźwiak. Coraz lepiej wyglądający Polacy za kolejne błędy zapłacili w 78. minucie, ale po zaledwie pięciu minutach na tablicy wyników znów widniał remis, tym razem po golu Lewandowskiego.

Popularny Lewy pierwszy mecz budowy nowej reprezentacji na Euro skomentował krytyką i pochwałami, przyprawionymi dozą optymizmu na przyszłość. Snajper uważa, że zwycięstwo było w zasięgu ręki.

„Mogliśmy wygrać. Z jednej strony boli, że się nie udało. Ale z drugiej strony trzy razy odrabialiśmy straty i to z 0:2. Nie przypominam sobie, żeby reprezentacja Polski tak potrafiła” – zaznacza piłkarz Bayernu.

„W pierwszej połowie zabrakło zdecydowania, wybicia, zblokowania wrzutki czy ostatniego podania, pewności w obronie. Trudno jednak, aby po trzech treningach ta pewność była. Mam nadzieję, że z każdym kolejnym treningiem i meczem będziemy to łapać. Parę procent niepewności w głowie zostało. Negatyw, że jednak tracisz trzy bramki w meczu Węgrami, którzy nie mieli ani klarownych sytuacji, ani meczu pod kontrolą. Pozytyw jest taki, że udało nam się zdobyć trzy bramki i zremisować ten mecz”.

Polacy nie mają zbyt wiele czasu na wspólne potrenowanie przed kolejnym meczem, który zaplanowano już na niedzielę – ich rywalem będzie znacznie niżej notowana Andora.

Tymczasem kurs na wygraną Biało-Czerwonych w zaplanowanym na środę meczu z Anglią wynosi 7.00, na remis 4.00, a na triumf gości 1.50.