BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

N’Golo Kane opuścił zgrupowanie reprezentacji Francji

N'Golo Kane
29. marca, 2021, 6:18

N’Golo Kane opuścił zgrupowanie reprezentacji Francji po tym, jak z powodu kontuzji został wykluczony z gry w dwóch kolejnych meczach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022.

Pomocnik Chelsea uszkodził ścięgno podkolanowe w środę wieczorem podczas pierwszego starcia eliminacji z Ukrainą, które niespodziewanie zakończyło się remisem 1:1.

Kante wróci teraz na Stamford Bridge, aby poddać się leczeniu. Przedstawiciele reprezentacji Trójkolorowych potwierdzi tę wiadomość w oficjalnym komunikacie prasowym.

Gwiazdor opuści tym samym następne dwa mecze kwalifikacji – w niedzielę z Kazachstanem i trzy dni później z Bośnią i Hercegowiną.

„N’Golo Kante nie weźmie udziału w kolejnych dwóch meczach francuskiej drużyny” czytamy w oświadczeniu.

„Pomocnik Chelsea poczuł ból w ścięgnach lewego uda pod sam koniec meczu z Ukrainą na Stade de France. W czwartek przeszedł badania kliniczne oraz radiologiczne, które ujawniły niewielką zmianę.

Trener Didier Deschamps mimo absencji Kante nie sięgnie po rezerwowego zawodnika. „Nie zostanie zastąpiony. Mamy więc grupę dwudziestu pięciu graczy, która jutro rano poleci do Kazachstanu” dodano.

Deschamps będzie musiał więc radzić sobie bez Kante. Selekcjoner będzie miał nadzieję, że zawodnik dojdzie do pełnej sprawności przed tegorocznymi Mistrzostwami Europy. Kurs na wygranie Euro 2020 przez Francję wynosi 6.00.

Tymczasem zwycięstwo francuskiej reprezentacji w niedzielnym meczu eliminacji do MŚ 2022 z Kazachstanem obstawiane jest po kursie 1.071.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów