Sensacyjna porażka reprezentacji Niemiec

1. kwietnia, 2021, 6:50

Die Mannschaft ponieśli zaskakującą porażkę 2:1 z Macedonią Północną, przegrywając pierwszy mecz eliminacji mistrzostw świata od 2001 roku. Atmosfera w kadrze Niemiec jest fatalna.

Niemcy w środowy wieczór zaskoczyli, ale w bardzo negatywny sposób. Po dwóch zwycięstwach z rzędu nad Islandią i Rumunią wszystko wskazywało na to, że problemy z ostatniego mundialu, gdy odpadli w fazie grupowej, mają już za sobą, ale rzeczywistość okazuje się inna.

Podopieczni Joachima Löwa pierwszy cios otrzymali tuż przed przerwą, gdy gola zdobył Goran Pandew. Wyrównali zdobywając trafienie z rzutu karnego wykonywanego przez Ilkaya Gundogana, ale w 85. minucie dobił ich Elif Elmas.

Niemcy ponieśli pierwszą porażkę w eliminacjach mistrzostw świata od 2001 roku, gdy wynikiem 1:5 upokorzyli ich Anglicy. Po meczu ostrych słów nie szczędził ani strzelec gola, ani także selekcjoner Niemiec.

„Nie możemy pozwalać na takie porażki. Macedonia Północna była w naszym polu karnym dwa razy, a my im wszystko ułatwiliśmy. Sposób w jaki straciliśmy te dwa gole jest żałosny” – ocenił Gundogan.

Natomiast selekcjoner dodał: „Jesteśmy bardzo zawiedzeni. Wyglądaliśmy na bardzo zmęczonych, nie było w nas energii do gry i popełniliśmy mnóstwo błędów”.

Niemcy spadli na trzecie miejsce w grupie J, za Macedonię Północną i liderującą Armenię, która po trzech meczach cieszy się kompletem punktów.

Kolejne mecze kwalifikacyjne odbędą dopiero we wrześniu. Tymczasem kurs na wygraną Niemców w zbliżających się mistrzostwach Europy wynosi 8.00, na Włochy 13.00, a na broniącą tytułu Portugalię 9.00.