BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Czesław Michniewicz trenerem reprezentacji Polski

4. lutego, 2022, 8:21

Czesław Michniewicz poprowadzi reprezentację Polski w barażach o awans do MŚ 2022 po tym, jak zatrudnienie nowego selekcjonera ogłosił prezes PZPN Cezary Kulesza. 51-letni Michniewicz zastąpił Paulo Sousę w roli selekcjonera reprezentacji Polski, a jego głównym zadaniem będzie awans na mundial 2022, który odbędzie się w Katarze.

Biało-czerwonych czekają dwustopniowe baraże – najpierw 24 marca Polska zagra w Moskwie przeciwko Rosji, a jeśli wygra, to w decydującym o awansie na MŚ spotkaniu zmierzy się ze zwycięzcą pary Szwecja – Czechy. Kurs na awans Polski do kluczowej części baraży wynosi 2.05, a awans Rosji obstawiany jest po 1.70.

Umowa Michniewicza, dla którego będzie to pierwsza przygoda z seniorską kadrą, potrwa do końca tego roku.

Wcześniej – w latach 2017-2020 – dowodził reprezentacją do lat 21, którą poprowadził w 27. meczach. Udało mu się wywalczyć awans na młodzieżowe Euro, gdzie Polacy zdobyli sześć punktów, pokonując Belgię i Włochy. Mimo tego, odpadli z turnieju po porażce z Hiszpanią, która ostatecznie zdobyła tytuł.

Prezes PZPN Cezary Kulesza za pośrednictwem Twittera poinformował: „Podjąłem decyzję o powołaniu Czesława Michniewicza na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski.

„Podpisaliśmy umowę do końca 2022 roku, z opcją przedłużenia. Uważam, że to najlepszy wybór dla naszej kadry przed zbliżającymi się wyzwaniami”.

Kulsza rozmawiał z wieloma kandydatami, w tym Fabio Cannavaro,  Andriejem Szewczenką, czy Adamem Nawałką, ale ostatecznie wybór padł na Michniewicza, choć początkowo nie był on brany pod uwagę.

Michniewicz ostatnio pracował jako trener Legii Warszawa, którą wprowadził do fazy grupowej Ligi Europy, odprawiając w eliminacjach m.in. Slavię Praga. W grupie jego drużyna wygrała ze Spartakiem Moskwa (1:0) i Leicester City (1:0), zanim w trzeciej kolejce przegrała w delegacji z Napoli (0:3). Niedługo później szkoleniowiec został zwolniony ze względu na kiepskie wyniki Legii w Ekstraklasie.

Czasu na pracę z kadrą przed barażami nie będzie miał wiele, bowiem pierwsze zgrupowanie rozpocznie się 21 marca, czyli zaledwie trzy dni przed starciem z Rosją.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów