BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

La’eeb oficjalna maskotka Mistrzostw Świata 2022

1. kwietnia, 2022, 16:28

Katar i FIFA ogłosiły, że La’eeb jest oficjalną maskotką tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022.

La’eeb to arabskie słowo oznaczające superzdolnego zawodnika. Należy do równoległego maskotkowego świata, którego nie da się opisać – każdy może sam zinterpretować, jak on wygląda. La’eeb zachęca wszystkich do uwierzenia w siebie, ponieważ „Teraz jest wszystko”. Przyniesie wszystkim radość z piłki nożnej.

Żądny przygód, zabawny i ciekawski La’eeb został zaprezentowany podczas losowania  grup Mistrzostw Świata Katar 2022, które odbyło się dziś wieczorem w Doha.

Khalid Ali Al Mawlawi, zastępca dyrektora generalnego ds. marketingu, komunikacji i przeżyć związanych z turniejem, Najwyższy Komitet ds: „Jesteśmy zachwyceni, że możemy zaprezentować La’eeba jako oficjalną maskotkę pierwszych Mistrzostw Świata FIFA na Bliskim Wschodzie i w świecie arabskim. Pochodzi on z maskotkowego wszechświata – miejsca, którego nie da się opisać. Zachęcamy wszystkich, aby wyobrazili sobie, jak ono wygląda”.

„Jesteśmy pewni, że kibice na całym świecie pokochają tę zabawną i figlarną postać. La’eeb będzie odgrywał istotną rolę, gdy będziemy angażować młodych i starszych kibiców w przeżycia związane z Mistrzostwami Świata FIFA w Katarze” – dodał Al Mawlawi.

Odważny i podnoszący na duchu La’eeb uczestniczył w każdym poprzednim turnieju FIFA i przyczynił się do powstania niektórych z najsłynniejszych momentów w historii piłki nożnej, w tym wielu ikonicznych bramek.

La’eeb będzie znany ze swojego młodzieńczego ducha, który wszędzie rozsiewa radość i pewność siebie. La’eeb pochodzi z równoległego świata, w którym żyją maskotki turniejowe. Jest to świat, w którym pomysły i kreatywność stanowią podstawę postaci, które żyją w umysłach wszystkich.

La’eeb będzie wszędzie – witając świat, inspirując młodych kibiców i dopingując ich podczas turnieju, który odbędzie się w dniach 21 listopada – 18 grudnia. Ponadto fani będą mogli wkrótce pobrać GIF-y i naklejki z La’eebem za pośrednictwem wielu kanałów mediów społecznościowych, w tym Facebooka, Instagrama, Twittera, TikTok, WhatsApp i Snapchata. Będzie można również pobrać wygaszacze ekranu i filtry La’eeb.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów