BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

FIFA: 2-minutowy mecz Brazylia – Argentyna w eliminacji MŚ ma być powtórzony

11. maja, 2022, 11:36

Niedawno na stronie oficjalnej FIFA został zamieszczony komunikat o tym, że Komisja Odwoławcza przeanalizowała wniosek drużyny Brazylii i Argentyny oraz stwierdziła, że mecz, który zaczął się 5 września 2021 roku i po dwóch minutach został przerwany przez miejscowy sanepid, zostanie powtórzony. Ten mecz 5 września był najkrótszym spotkaniem w historii piłki nożnej.

Miłośnicy typowania i atrakcyjnych zakładów mogli wtedy oglądać transmisje na żywo oraz typować wyniki zdarzenia między innymi na https://gg.bet/pl/football. Kibice cieszyli się z dynamicznej gry, jednak już po dwóch minutach na boisko przyjechała policja i przedstawiciele sanepidu.

Ze względu na protokół covidowy Brazylijskie ministerstwo chciało deportować czterech piłkarzy reprezentacji Argentyny: Emiliano Buendia i Emiliano Martinez (Aston Villa) oraz Gio Lo Celso i Cristian Romero (Tottenham Hotspur). Wszyscy piłkarzy stwierdzili, że w poprzednich 14 dniach nie byli w Wielkiej Brytanii, a dlatego nie muszą być w kwarantannie. Jednak to było kłamstwo, ponieważ Martinez i Buendia zagrali w spotkaniu ligowym z Brentford (29 sierpnia), a Lo Celso i Romero 26 sierpnia brali udział w meczu w Lidze Konferencji Europy.

FIFA ukarała Brazylię i Argentynę oraz nałożyła na obie federacje karę finansową: 550 tysiąc franków szwajcarskich grzywny za naruszenie porządku i bezpieczeństwa miała zapłacić Brazylia, a Argentynę ukaraną karą 250 tysięcy franków szwajcarskich za niedopełnienie zobowiązań w zakresie porządku i bezpieczeństwa. Brazylia i Argentyna odwołały się od decyzji FIFA. Z informacji na stronie oficjalnej organizacji wynika, że 9 maja podjęto kolejne kroki w sprawie odwołanego na 2. minucie meczu. FIFA poinformowała, że starcie zostanie rozegrane ponownie, jednak konkretny termin meczu eliminacji MŚ 2022 jeszcze nie został podany. Komitet Apelacyjny postanowił, że dwie najlepsze drużyny w tabeli grupy CONMEBOL będą musieli zapłacić karę: dla Brazylii grzywna wyniesie 250 tys. franków szwajcarskich oraz 100 tys. franków dla Argentyny.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów