BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Stolica Francji nie pokaże meczów mundialu

Reprezentancja Francji - Mistrzostwa Świata
4. października, 2022, 21:39
Reprezentancja Francji | Fot. Marcio Machado/ Contributor/ Getty Images

Paryż to kolejne francuskie miasto, które nie będzie pokazywać meczów Mistrzostw Świata w Katarze podaje L’Équipe. Wcześniej informacje o tym, że nie będą organizowane strefy kibica potwierdziły inne duże miasta takie jak Lille, Marsylia, Bordeaux czy Strasburg.

Bojkot spowodowany jest warunkami środowiskowymi i społecznymi podczas organizacji turnieju oraz to, że odbywa się on w zimę, a nie w lato. W ostatnim czasie coraz częściej słyszymy krytykę wobec mundialu, który rozpocznie się już 20 listopada na stadionie Al Bayt.

Kwestionowana jest praca robotników, którzy podczas przygotowań do Mistrzostw Świata nie mieli humanitarnych warunków do pracy. Jedną z pierwszych osób, która zaczęła krytykować był legendarny francuski napastnik Eric Cantona. Powiedział on, że nadchodzący turniej go nie interesuje, a pracownicy budujący stadiony są traktowani okropnie.

W zbliżającym mundialu reprezentacja Francji zagra w grupie D. Ich rywalami będą zespoły Australii, Danii i Tunezji. Zawodnicy trenera Didiera Deschampsa to obrońcy tytułu, którzy wygrali 4 lata temu.

Pomimo słabszej formy w Lidze Narodów nadal są uważani za jednego z faworytów turnieju. Młody skład w połączeniu z kilkoma doświadczonymi zawodnikami ma przynieść wiele radości kibicom francuskiego futbolu.

Grupa D – Tabela oraz terminarz grupy D

Francja jako obrońcy tytułu są jednym z głównych faworytów do wygrania mundialu. Kursy na triumf w Katarze prezentują się następująco: Brazylia 5.50, Francja 6.50, Anglia 6.50.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów