BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Problemy z grą obrońcy Polski

Jan Bednarek - Reprezentacja Polski
11. października, 2022, 12:50
Jan Bednarek | Fot. Shutterstock / Mikołaj Barbanell

Jan Bednarek w ubiegłym oknie transferowym zamienił klub. Przeniósł się z Southampton do zespołu Aston Villy, w której występuje już jeden Polak, Matty Cash. Wypożyczenie do nowej drużyny miało przełożyć się na lepszą grę stopera Polski, który pod wodzą Stevena Gerrarda miał wejść na wyższy poziom.

Rzeczywistość jednak okazała się brutalna, Bednarek na możliwe 5 meczów brał udział tylko w jednym z nich. Rozegrał on 45 minut w zremisowanym meczu z Leeds United 0:0. Trener Aston Villi regularnie wystawia na środku obrony duet Konsa – Mings.

Jest to problem dla reprezentacji Polski, która za lekko ponad miesiąc będzie rozgrywała pierwszy mecz na mundialu w Katarze. Jan Bednarek to podstawowy obrońca drużyny Czesława Michniewicza, w której występuje od lat i jest uważany za jeden z fundamentów.

Niestety bez regularnej gry w klubie trudno będzie mu się dobrze przygotować do zbliżających się Mistrzostw Świata. Brak minut na boisku może spowodować niższą formę, którą z pewnością będą chcieli wykorzystać nasi rywale. Miejmy nadzieję, że Polak zacznie łapać regularnie minuty w ostatnich tygodniach przed turniejem w Katarze, a jego forma będzie optymalna, żeby rozegrał dobre Mistrzostwa.

Więcej informacji o zawodnikach z naszej grupy znajdziesz na naszej stronie.

Reprezentacja Polski dobrze rozpocznie mundial? Na ich wygraną z Meksykiem bukmacherzy wystawiają kursy w okolicach 2.60.

 

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów