BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Kluby zarobią na swoich graczach w Katarze

Mistrzostwa Świata w Katarze
12. października, 2022, 9:53
Mistrzostwa Świata w Katarze | Fot. AFP

Jak podaje BBC piłkarze, którzy będą na Mistrzostwach Świata w Katarze zarobią dla swoich klubów codziennie około 10 000 $. Jest to forma rekompensaty za puszczenie zawodnika na 4-tygodniowy turniej.

Pomysł ten jest częścią projektu FIFA, który chce podziękować klubom za to, że mundial organizowany jest w tej części sezonu. Łączna pula nagród wynosi 209 milionów dolarów. Im dany zawodnik będzie dłużej utrzymywał się podczas turnieju, tym więcej klub, w którym występuje dostanie pieniędzy.

4 lata temu najwięcej zarobiły kluby z angielskich lig, które łącznie zarobiły 37,41 milionów dolarów. Składało się na to 38 zespołów z różnych poziomów rozgrywkowych. Najwięcej od FIFA otrzymała ekipa Manchesteru City, suma z wszystkich zawodników wyniosła 5 milionów dolarów. Jeśli dany piłkarz awansuje do finału mundialu w Katarze to jego drużyna otrzyma aż 370 000 USD.

Kto wygra Mistrzostwa Świata 2022? Bukmacherzy za faworyta mają Brazylię, a kurs na ich zwycięstwo to 5,50.

Terminarz wszystkich grup znajdziesz na naszej stronie.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów