BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Thomas Tuchel może zostać selekcjonerem Anglii

Thomas Tuchel - Reprezentacja Anglii
13. października, 2022, 12:16
Thomas Tuchel | Fot. Pool AFP/Associated Press/East News /East News

Thomas Tuchel, który w poprzednim miesiącu został zwolniony z Chelsea może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Anglii. Możliwe, że obejmie tę posadę po zbliżających się Mistrzostwach Świata w Katarze.

Jak podaje TELEGRAPH niemiecki szkoleniowiec jest zainteresowany objęciem kadry Anglii po mundialu. Tuchel pracował z kilkoma reprezentantami Synów Albionu w Londynie. Wygrał on z nimi Ligę Mistrzów obejmując drużynę po Franku Lampardzie, który uważał, że zespół nie jest jeszcze gotowy na rywalizację na najwyższym poziomie.

Obecny selekcjoner Anglii Gareth Soutghate zapowiedział jednak gotowość do prowadzenia kadry po losowaniu eleminacji EURO 2024. Trafili oni do grupy C z Włochami, Ukrainą, Macedonią Północną i Maltą. Jest to jedna z najsilniejszych grup, które rozlosowano we Frankfurcie.

Ostatni turniej pod wodzą Garetha Southgate’a reprezentacja Anglii zakończyła na drugim miejscu przegrywając po karnych w finale EURO 2020 z Włochami. W całym turnieju świetnie spisywała się obrona, która straciła tylko 2 gole w regulaminowym czasie gry.

Czy spekulacje o zmianie selekcjoner wpłynął na wynik Anglików na mundialu w Katarze? Sprawdź z kim grają na naszej stronie.

Synowie Albionu znowu wystąpią w finale wielkiego turnieju? Kurs na to wynosi 3.50.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów