BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Reece James może ominąć mundial

Reece James
14. października, 2022, 14:40
Reece James | Fot. Getty Images

Prawy wahadłowy Chelsea w ostatnim meczu Ligi Mistrzów z Milanem został zmieniony w 62 minucie. Jego miejsce zajął  Cesar Azpilicueta. Jak się okazuje uraz jest poważniejszy niż zakładano i zawodnik może nie zdążyć się wyleczyć przed pierwszym spotkaniem mundialu.

Według DAILYMAIL 22-letni piłkarz będzie pauzował od 6 do 8 tygodni z powodu kontuzji kolana. Możliwe jest nawet to, że przejdzie on operację. Brak James’a byłby wielkim osłabieniem dla Garetha Southgate’a i reprezentacji Anglii. Miał on być bowiem kluczowym elementem w taktyce selekcjonera.

Wahadłowy klubu z Londynu w ostatnim czasie prezentował wyśmienitą formę i przez wielu uznawany jest za aktualnie najlepszego prawego wahadłowego na świecie. W ostatnich dwóch meczach Ligi Narodów z Włochami i Niemcami zagrał pełne 90 minut.

Oprócz niego zagrożony wyjazdem na mundial jest Kyle Walker, o którym pisaliśmy na naszej stronie. W obliczu ich nieobecności opcje selekcjonera Anglii się ograniczają do Kierana Trippira i Trenta Alexandra-Arnolda, który zbiera fale krytyki za swoje poczynania defensywne w tym sezonie.

Możliwe jest, że Gareth Soutghate zabierze Reece James’a do Kataru nawet gdyby nie był w pełni gotowy do wystąpienia w pierwszym meczu z Iranem. Ten mecz już 21 listopada o godzinie 14:00.

Cały terminarz fazy grupowej Mistrzostw Świata 2022 znajdziesz u nas.

Kurs na zwycięstwo Anglii z Iranem to 1.30

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów