Uraz Richarlisona nie wyeliminuje go z mundialu

17. października, 2022, 16:57

Richarlison we wczorajszym wygranym meczu 2:0 z Evertonem opuścił murawę z powodu kontuzji w 52 minucie. Jego miejsce zajął Yves Bissouma. Brazylijczyk nie jest jednak zagrożony ominięciem mundialu w Katarze.

Jak podaje BBC Antonio Conte twierdzi, że nie jest to poważny uraz i ma nadzieję na powrót Richarlisona do składu Tottenhamu jeszcze przed Mistrzostwami Świata w Katarze. Byłaby to bardzo dobra wiadomość dla reprezentacji Brazylii, w której zawodnik Kogutów rozgrywa dużo minut.

Richarlison przeniósł się do Tottenhamu z Evertonu w Lipcu tego roku. W barwach nowego klubu zdobył 2 bramki i 3 asysty w 13 meczach. Nie są to imponujące statystyki, lecz zawodnik z czasem powinien mieć lepsze liczby.

W kadrze Brazylii prezentuje się to jednak o wiele lepiej. W 38 meczach zawodnik zdobył 17 bramek i 5 asyst. W samych kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w 8 meczach strzelał 6-krotnie. Obrazuje to, że dla trenera Tite jest on ważnym zawodnikiem w kadrze.

Sprawdź kiedy i z kim Brazylia zagra na mundialu.