BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Czy Jonathan David błyśnie podczas mundialu

Jonathan David
18. października, 2022, 10:35
Jonathan David | Fot. CHRISTOPHE SAIDI/Sipa/PressFocus

Jonathan David to 22-letni Kanadyjczyk grający w LOSC Lille. W tym sezonie regularnie strzela bramki we francuskiej lidze. Czy okaże się on jednym z objaśnień zbliżającego mundialu ?

David, który przeniósł się do Lille w sierpniu 2020 rozgrywa bardzo dobry sezon. W 11 meczach Ligue 1 strzelił 9 bramek i zaliczył 2 asysty. W klasyfikacji króla strzelców jest na pierwszym miejscu razem z Neymarem. Wyprzedza on m.in. Kyliana Mbappe, co oznacza jak skuteczny jest reprezentant Kanady.

Dla swojej reprezentacji strzelił 20 bramek w 30 meczach. W eliminacjach Mistrzostw Świata zdobył 9 bramek i 7 asyst w 18 spotkaniach. Był on kluczowym zawodnikiem dla Kanady, która zakwalifikowała się na mundial drugi raz w historii. Podczas ich pierwszego turnieju w 1986 nie strzelili nawet bramki, napastnik Lille postara się poprawić tę statystykę.

Jonathan David w ostatnim spotkaniu przeciwko Strasbourgowi strzelił 2 bramki stając się najlepszym strzelcem Lille w historii Ligue 1. Ma on aktualnie 37 trafień, a drugi Eden Hazard 36. Warto podkreślić, że Kanadyjczyk potrzebował do tego 61 meczów mniej od Belga. Pomimo innych pozycji nadal jest to imponujące osiągnięcie.

Jak widać młody reprezentant Kanady jest w bardzo dobrej formie. Jeśli utrzyma ją do listopadowego mundialu może przybliżyć się do transferu do topowego europejskiego klubu. Swoją dotychczasową postawą na pewno na to zasługuje.

Sprawdź z kim i kiedy zagra Kanada w grupie F.

Kurs na to, że Kanada wyjdzie z grupy na mundial wynosi 5.00.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów