BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Szachtar Donieck chce wykluczenia Iranu z mundialu

Flaga Iranu
25. października, 2022, 8:20
Flaga Iranu | Fot. Adobe Stock

Trwająca wojna na Ukrainie niesie ze sobą bardzo dużo wszelakiego zła. Rosja w swoich działaniach używa irańskich dronów i rakiet dlatego prezes Szachtara Donieck chciałby, żeby Iran nie brał udziału w zbliżających się Mistrzostwach Świata.

Według TRANSFERY INFO Serhij Pałkin wydał oświadczenie, w którym prosi o wykluczenie reprezentacji Iranu ze zbliżającego się mundialu w Katarze. Argumentuje to używaniem przez rosyjskie wojska sprzętu pochodzącego z Iranu. Wobec czego ginie wiele bezwinnych ludzi, a ogólne zniszczenia są ogromne.

Prezes Szachtara Donieck chciałby, żeby FIFA jego prośbę rozpatrzyła pozytywnie, a całe środowisko piłkarskie się z nim zgodziło. Gdyby tak się stało na miejsce Iranu pragnąłby wysłać reprezentację Ukrainy, która w finale barażów przegrała z Walią po bramce Garetha Bale’a.

Sprawdź grupę Iranu na mundialu w Katarze.

Barcelona wygra jutro w hicie Ligi Mistrzów z Bayernem? Kurs na Katalończyków to 2.33

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów