BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Robotnicy wyrzuceni z budynków mieszkalnych przez Katar

Oficjalna piłka mundialu w Katarze
29. października, 2022, 10:14
Oficjalna piłka mundialu w Katarze | Fot. PAP

Jak podaje SKYSPORTS tysiące zagranicznych pracowników został eksmitowanych z budynków mieszkalnych przez Katar. Niektórzy muszą spać na chodnikach bez dachu nad głową.

Jest to kolejna afera z traktowaniem pracowników przez organizatora mundialu. Robotnicy mieli zostać poinformowani o tym, że mają tylko 2 godziny, aby opuścić mieszkanie i szukać innego schronienia. Niektórzy nie zdążyli nawet zabrać swoich rzeczy.

Według urzędnika rządu eksmisje nie są powiązane z mundialem i zostały przeprowadzone według planów na reorganizacje terenów Doha. W jego słowa trudno wierzyć znając historię traktowania pracowników przez Katarczyków.

Wobec organizatorów turnieju reprezentacja Australii opublikowała komunikat w formie video, w którym popiera robotników i osoby LGBT, które nie mogą czuć się bezpiecznie w Katarze. Więcej o tej akcji znajdziesz klikając tutaj.

Najnowsze informacje o piłce nożnej i mundialu znajdziesz na naszej stronie.

Brazylia i Francja zmierzą się ze sobą w finale Mistrzostw Świata? Kurs na to zdarzenie to 19.00.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów