Ekwador nie dał szans Katarowi w meczu otwarcia

Enner Valencia
20. listopada, 2022, 18:03
Enner Valencia strzela pierwszego gola na mundialu | Fot. Getty Images

Dzisiaj oficjalnie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Katarze. O 17:00 Daniele Orsato zagwizdał po raz pierwszy, a Ekwador pewnie pokonał gospodarzy turnieju 2:0.

Już w 3 minucie doszło do kontrowersji ze względu na nie uznaną bramkę Ennera Valencii, który głową skierował piłkę do siatki rywala, lecz VAR stwierdził, że przy podaniu znajdował się on na spalonym. Chwilę później wypracował on rzut karny, który pewnie wykorzystał i w 16 minucie spotkania jego reprezentacja prowadziła 1:0.

W 31 minucie ponownie kapitan Ekwadoru strzelił gola. Wykorzystał on świetne podanie z prawej strony boiska od Angelo Preciado i precyzyjnym strzałem z głowy nie dał szans bramkarzowi Kataru. Był to ostatni gol w tym spotkaniu. Jest to pierwszy raz w historii kiedy gospodarz mundialu przegrywa mecz otwarcia.

Przez całe spotkanie reprezentacja Ekwadoru kontrolowała przebieg meczu. Katar nie stworzył żadnej sytuacji pod  bramką rywala, która mogła im zagrozić. Ich szanse na wyjście z grupy bardzo zmalały. Kompletnie nie poradzili sobie z Ekwadorem, a przed nimi jeszcze mecze z Holandią i Senegalem.