Anglia rozbija Iran

Jude Bellingham i Masoun Mount
21. listopada, 2022, 15:19
Jude Bellingham i Masoun Mount | Fot. PAP/EPA / Ronald Wittek

Za nami pierwszy mecz w grupie B. Reprezentacja Anglii zmierzyła się w nim z Iranem pokonując ich bez problemu 6:2.

Od początku Anglicy zaczęli utrzymywać się przy piłce i szybko przejęli kontrolę nad całym spotkaniem. Pierwszy gol padł po uderzeniu Jude Bellinghama w 35 minucie. Po 8 minutach świetnym uderzeniem od poprzeczki podwyższył Bukayo Saka. W doliczonym czasie gry Raheem Sterling strzelił ostatniego gola w tej połowie i Anglicy wygrywali 3:0.

W przerwie selekcjoner Iranu dokonał 3 zmian z nadzieją na zmianę sytuacji na boisku. Dużo jednak się nie zmieniło i w 62 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Saka. Iran odpowiedział 3 minuty później trafieniem Taremiego, który mocnym uderzeniem nie dał szans Jordanowi Pickfordowi.

Anglicy w 71 minucie ponownie wpakowali piłkę do siatki rywala. Tym razem zdobywcą bramki został Marcus Rashford, który pojawił się na boisku minutę wcześniej. Ostatniego gola dla Anglii zdobył Jack Grealish w 90 minucie strzelając praktycznie do pustej bramki po podaniu Caluma Wilsona. W 10 minucie doliczonego czasu drugiego gola w tym meczu strzelił Taremi pokonując Pickforda z rzutu karnego, który został przyznany po analizie VAR.

Anglia łatwo pokonała Iran, lecz pomimo świetnego meczu Gareth Southgate może się niepokoić ze względu na zejście Maguire’a, który potrzebował zmiany bez kontaktu z rywalem. Jego nieobecności w następnych meczach na pewno byłaby dużym osłabieniem Anglików.

Sprawdź aktualne wiadomości z mundialu na naszej stronie.

Kurs na zwycięstwo Anglii z USA to 1.57.