Remis w meczu USA z Walią

Aaron Ramsey i Yunus Musah
21. listopada, 2022, 21:09
Aaron Ramsey i Yunus Musah | Fot. Jewel Samad / AFP

Zmagania drugiego dnia Mistrzostw Świata w Katarze zakończyliśmy meczem USA i Walii. Bardzo dobre spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Pierwsza połowa spotkania to dominacja Stanów Zjednoczonych. Kontrolowali grę i stwarzali zagrożenie pod bramką Walijczyków. W 36 minucie po ładnej akcji drużynowej podanie Christiana Pulisicia wykorzystał Timothy Weah i USA wygrywało 1:0. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W drugiej połowie widzieliśmy odmienioną drużynę Walii. Zaczęli po prostu lepiej grać i to oni przeważali na boisku i zasługiwali na zdobycie wyrównawczej bramki. W 81 minucie Gareth Bale umiejętnie się zastawił w polu karnym i dał się sfaulować Zimmermanowi. Kapitan Walii mocnym strzałem pokonał bramkarza USA i wyrównał wynik meczu.

Wynik spotkanie wydaje się być sprawiedliwy, USA miało przewagę w pierwszej połowie, lecz zdołali tylko 1 raz pokonań bramkarza rywali. Odmieniona Walia w drugiej części spotkania pokazała swoje możliwości i zasłużenie strzeliła bramkę wyrównującą. Remis w tym spotkaniu gwarantuje emocje w następnych meczach tej grupy.

Sprawdź inne wiadomości z MŚ w Katarze klikając tutaj.

Kurs na zwycięstwo Walii z Iranem wynosi 2.20.