Senegal rozpoczyna mundial od zwycięstwa

Virgil Van Dijk i Boulaye Dia
21. listopada, 2022, 18:10
Virgil Van Dijk i Boulaye Dia | Fot. Dylan Martinez / Reuters

Przed chwilą zakończył się mecz zamykający pierwszą kolejkę w grupie A. Holandia po zaciętym spotkaniu pokonała Senegal 2:0.

Był to trudny mecz dla reprezentacji Holandii. Senegal był bardzo dobrze poukładany, lecz zabrakło im dokładności, żeby postawić kropkę nad „i”. Wykorzystali to natomiast Holendrzy, którzy potrzebowali jedynie 3 strzałów w światło bramki, żeby strzelić 2 bramki.

Pierwszą bramkę zobaczyliśmy dopiero w 84 minucie. Świetną wrzutkę Frenkiedo de Jonga wykorzstał Cody Gakpo kierując piłkę do siatki rywala po uderzeniu głową. W 8 minucie doliczonego czasu drugiej połowy Mendy obronił strzał Depaya, lecz przy dobitce Davy’ego Klaassena nie mógł nic zrobić i piłkarz Ajaxu ustalił wynik tego spotkania.

Senegal na pewno ma czego żałować. Wyglądali na bardzo dobrze ustawioną drużynę, lecz zabrakło tego najważniejszego czyli goli w ich wykonaniu. Holandia na pewno cieszy się ze zwycięstwa i 3 punktów, które bardzo im ułatwiają wyjście z grupy A.

Tabelę grupy A znajdziesz na naszej stronie.

Holandia w drugim meczu na mundialu pokona Ekwador? Kurs na ich zwycięstwo to 1.73.