Arabia Saudyjska sensacyjnie wygrywa z Argentyną

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej
22. listopada, 2022, 12:57
Reprezentacja Arabii Saudyjskiej | Fot. Getty Images

Trzeci dzień zmagań na mundialu w Katarze rozpoczęliśmy od spotkania pretendenta do tytułu, Argentyny z Arabią Saudyjską. Spotkanie zakończyło się wygraną Arabii 2:1.

Pierwsza połowa zaczęła się dla Argentyny bardzo dobrze. Już w 10 minucie prowadzili przez wykorzystany rzut karny Leo Messiego. Stwarzali dużo sytuacji, które kończyły się piłką w bramce rywala, lecz za każdym razem strzelający Argentyńczyk był na spalonym. Ostatecznie na przerwę Argentyna schodziła z tylko jednobramkowym prowadzeniem.

Na drugą połowę wyszedł odmieniony zespół Arabii Saudyjskiej, który zaczął od mocnego pressingu. Już w 48 minucie doprowadzili do wyrównania po trafieniu Saleha Al Shehriego. Zaledwie 5 minut później pięknym strzale Salema Al Dawsariego wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania.

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Arabii 2:1. Tak dobry wynik to zasługa świetnego planu przygodowanego przez Herve Renarda. Jego obrońcy grali wysoki dzięki czemu kilkukrotnie złapali ofensywnych graczy Argentyny na spalonym. Tym zwycięstwem zakończyli oni serię 36 meczów bez porażki reprezentacji Argentyny.