Belgia wygrywa z Kanadą

Reprezentacja Belgii
23. listopada, 2022, 21:08
Reprezentacja Belgii | Fot. Siphiwe Sibeko / Reuters

W ostatnim meczu czwartego dnia Mistrzostw Świata w Katarze reprezentacja Belgii wygrała 1:0 z Kanadą. Pomimo tylko jednej bramki było to bardzo interesujące spotkanie, w którym wynik mógł pójść w obie strony.

Mecz zaczął się od bardzo dobrej gry reprezentacji Kanady. Zaczęli oni stwarzać sytuację pod bramką Belgów i w 11 minucie mieli możliwość strzelenia gola z rzutu karnego. Do „jedenastki” podszedł Alphonso Davies, lecz jego strzał obronił Thibaut Courtois i nadal mieliśmy remis.

W 44 minucie Michy Batshuayi wykorzystał podanie od Alderweirelda i wyprowadził reprezentację Belgii na prowadzenie. Po zmianie stron nadal dużo sytuacji było kreowanych przez reprezentację Kanady. Jednak żadnej z nich nie zdołali wykorzystać i mecz zakończył się wygraną 1:0 przez Belgię.

Na duży plus można ocenić postawę Kanadyjczyków w tym spotkaniu, którzy z przebiegu meczu na pewno zasłużyli na co najmniej jeden punkt. Belgowie natomiast nie wyglądali tak dobrze, jak do tego nas przyzwyczaili chociażby w meczach Ligi Narodów.