Hiszpania rozbija Kostaryke

Marco Asensio
23. listopada, 2022, 18:26
Marco Asensio | Fot. Carl Recine / Reuters

Hiszpania pod wodzą Luisa Enrique rozbiła zespół Kostaryki wygrywając z nimi aż 7:0. Był to pokaz pięknego futbolu i pełnej dominacji ze strony Hiszpanów.

Od początku spotkania Hiszpania narzuciła rywalom swoje tempo gry i już po 11 minutach prowadzili po trafieniu Daniego Olmo. W 21 minucie podwyższył Marco Asensio a 10 minut później ostatniego gola w pierwszej połowie strzelił Ferran Torres. Hiszpania schodziła na przerwę z dużą przewagą nad rywalem.

W drugiej połowie się nic nie zmieniło, totalna dominacja reprezentacji Hiszpanii. W 54 minucie do siatki trafił ponownie Torres. Na 5 bramkę czekać musieliśmy do 74 minuty, a na listę strzelców wpisał się Gavi. W 90 minucie strzelił wchodzący z ławki Carlos Soler, a 2 minuty wynik na 7:0 ustalił Alvaro Morata.

Ten mecz był pokazem siły reprezentacji Hiszpanii. Nie ma ona wielu gwiazd, lecz jako kolektyw jest świetnie złożona przez Luisa Enrique. O dominacji może świadczyć aż 82 % posiadania piłki przez Hiszpanów i wymienione 994 podania celne. Jest to niesamowity wyczyn. Pomimo słabego poziomu rywala, Hiszpania pokazała, że będzie się liczyć w walce o najwyższe cele na mundialu w Katarze.