Japonia sensacyjnie wygrywa z Niemcami

Radość piłkarzy Japonii
23. listopada, 2022, 16:41
Radość piłkarzy Japonii | Fot. Anne-Christine Poujoulat / AFP

W pierwszym meczu grupy F reprezentacja Japonii sensacyjnie pokonała kandydatów do medalu na tym mundialu, reprezentacje Niemiec.

Niemcy przez większość spotkania utrzymywali się przy piłce. W 33 minucie wyszli na prowadzeniu po rzucie karnym wykorzystanym przez Ikaya Gundogana. W doliczonym czasie pierwszej połowy mogli podwyższyć na 2:0, lecz Kai Havertz po weryfikacji Var znalazł się na spalonym i sędzia nie uznał tego gola.

W drugiej połowie po szeregu zmian przeprowadzonych przez selekcjonera Japonii zaczęli stwarzać zagrożenie pod bramką Neuera. W 75 minucie doprowadzili do wyrównania dzięki trafieniu Ritsu Doana. Po 8 minutach na prowadzenie wyprowadził ich Takuma Asano. Do końca spotkania nic się nie zmieniło i ostatecznie Japonia wygrała 2:1 z reprezentacją Niemiec.

Ten wynik sprawia, że sytuacja w tej grupie może być bardzo ciekawa. Obie drużyny zagrają jeszcze z Hiszpanią i Kostaryką. Jeśli Japonia wygra z Kostaryką to może dojść do sytuacji, że na drugim mundialu z rzędu reprezentacja Niemiec nie wyjdzie z grupy.