Portugalia po meczu obfitym w gole pokonuje Ghanę

Cristiano Ronaldo
24. listopada, 2022, 18:28
Cristiano Ronaldo | Fot. Manan Vatsyayana / AFP

W drugim dzisiejszym meczu grupy H, Portugalia mierzyła się z reprezentacją Ghany. Europejczycy po ciekawej drugiej połowie pokonali przeciwników wynikiem 3:2.

Pierwsza połowa nie należała do najbardziej ciekawych. Nie zobaczyliśmy w niej ani jednej bramki chociaż Cristiano Ronaldo skierował piłkę do bramki rywali, lecz sędzia nie uznał tego gola. W drugiej połowie obraz meczu się zmienił.

W 65 minucie wynik spotkania otworzył Crisitano Ronaldo wykorzystując rzut karny, który chwile wcześniej sam wywalczył. Ghana po stracie bramki nie poddała się i 8 minut później wyrównała za sprawą Andre Ayew. Portugalia odpowiedziała na te bramkę w 78 minucie dzięki trafieniui Jao Felixa.

Rafael Leao 2 minuty później wykorzystał podanie od Bruno Fernandesa i skierował piłkę po długim słupku nie dając szans bramkarzowi. Wydawało się, że szybkie 2 gole ustawią końcówkę spotkania, lecz Ghana w 89 minucie strzeliła gola kontaktowego za sprawą Osmana Bukari. W doliczonym czasie gry nieuwagę bramkarza chciał wykorzystać Inaki Williams, lecz poślizgnął się i nie zdołał wpakować piłki do bramki.

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną 3:2 dla Portugalii. Cristiano Ronaldo dzięki trafieniu przeszedł do historii jako pierwszy zawodnik, który zdobył gola w 5 mundialach.