Szwajcaria wygrywa z Kamerunem

Breel Embolo
24. listopada, 2022, 14:10
Breel Embolo | Fot.Marko Djurica / Reuters

W pierwszym meczu dzisiejszego dnia Szwajcaria po wyrównanym meczu pokonała Kamerun 1:0. Jedynego gola w spotkaniu strzelił napastnik Breel Embolo.

Spotkanie było bardzo wyrównane co widać po statystykach, posiadanie było praktycznie identyczne. W pierwszej połowie więcej zagrożenia pod bramką przeciwnika stworzyli Kameruńczycy, którzy oddali 2 celne strzały na bramkę, a reprezentacja Szwajcarii ani jednego.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Breela Embolo, który wykorzystał świetne podanie Xerdana Shaqiriego i skierował piłkę do bramki pilnowanej przez Andre Onane. Reszta spotkania nie przyniosła już żadnego trafienia i ostatecznie Szwajcarzy wygrali 1:0.