Remis Holandii z Ekwadorem

Walka o piłkę w meczu Holandii z Ekwadorem
25. listopada, 2022, 18:07
Walka o piłkę w meczu Holandii z Ekwadorem | Fot. Adrian Dennis / AFP

W trzecim meczu dzisiejszego dnia reprezentacja Holandii podejmowała kadrę Ekwadoru. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Mecz rozpoczął się świetnie dla Holendrów, którzy w 6 minucie objęli prowadzenie po uderzeniu Gakpo, dla którego to druga bramka na mundialu w Katarze. Chwile przed przerwą bramkę wyrównującą strzelił Pervis Estupinan, lecz po analizie VAR nie został on uznany ze względu na spalonego.

Na początku drugiej połowy Ekwador zdołał wyrównać wynik spotkania. Enner Valencia w 49 minucie strzelił bramkę dającą remis. Jest to jego 3 gol na MŚ w Katarze dzięki czemu wychodzi na prowadzenie w klasyfikacji króla strzelców. Do końca spotkania nie padła już żadna bramka, lecz Ekwador stworzył więcej zagrożenia od swoich rywali.

Remis w tym spotkaniu daje bardzo ciekawą ostatnią kolejkę w grupie A. Wszystkie zespoły oprócz Kataru mogą wejść do fazy pucharowej. Prawdopodobnie mecz Ekwadoru z Senegalem będzie bezpośrednio decydował kto ostatecznie wyjdzie z grupy A zakładając, że Holandia nie powinna mieć problemów z pokonaniem Kataru.