BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Australia wygrywa z Tunezją

Walka o piłkę w meczu Australia - Tunezja
26. listopada, 2022, 12:06
Walka o piłkę w meczu Australia - Tunezja | Fot. Anne-Christine Poujoulat / AFP

Australia pokonała Tunezje dzięki ładnej bramce strzelonej głową przez Duke’a. Dzięki temu trafieniu pierwszy raz od 12 lat Australijczycy wygrali mecz na Mistrzostwach Świata.

W pierwszej połowie większe zagrożenie pod bramką rywali stwarzała reprezentacja Australii, która oddała 2 celne strzały a nie pozwoliła uderzyć rywalom na bramkę swojego golikpera. Jeden z tych strzałów zamienił na bramkę Mitchell Duke świetnym uderzeniem z głowy.

Druga połowa była inna. To Tunezja stworzyła więcej sytuacji po których mogli zdobyć wyrównującą bramkę. Szczególnie w końcówce widać było ich dominację i długie momenty pod bramką Australii. Nie wykorzystali oni jednak żadnej sytuacji i mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Australii 1:0.

Dzięki temu Australia zajmuje aktualnie 2 miejsce w tabeli grupy D. Wszystko może zmienić się po meczu Francji z Danią, lecz prawdopodobnie Mistrzowie Świata wygrają i Duńczycy o awans będą się bili w ostatnim spotkaniu z Australijczykami.

Sprawdź tabelę grupy D

Kurs na wygraną Australii z Danią wynosi 6.40.

 

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów