Francja jako pierwsza drużyna awansuje do fazy pucharowej

Kylian Mbappe
26. listopada, 2022, 18:31
Kylian Mbappe | Fot. EPA/Tolga Bozoglu PAP/EPA

Francja w drugim swoim meczu na Mistrzostwach Świata w Katarze wygrała z reprezentacją Danii 2:0. Wygraną zapewnił im świetny występ Kyliana Mbappe.

W pierwszej połowie obie drużyny grały na podobnym poziomie. Większe zagrożenie pod bramką rywala stworzyli Francuzi, którzy oddali 2 celne strzały na bramkę Kaspera Schmeichela.

Dopiero w drugiej połowie zobaczyliśmy bramki. Pierwszy gol padł w 61 minucie kiedy po dobrej akacji Mbappe i Hernandeza, ten pierwszy wyprowadził Francję na prowadzenie. Na wyrównanie czekaliśmy jedynie 7 minut, a gola dla Danii strzelił Andreas Christensen. Ostatniego gola w tym meczu zdobył ponownie Mbappe w 86 minucie ustalając wynik na 2:1 dla Francji.

Dzięki temu zwycięstwu reprezentacja Francji jako pierwsza drużyna na mundialu w Katarze zakwalifikowała się do fazy pucharowej. Tam zmierzy się z drużyną z grupy C, w której znajduje się Polska.