Wygrywamy z Arabią Saudyjską

Robert Lewandowski
26. listopada, 2022, 15:29
Robert Lewandowski | Fot. Kai Pfaffenbach / Reuters

W drugim meczu reprezentacji Polski na mundialu zespół Czesława Michniewicza pokonał 2:0 Arabię Saudyjską. Strzelcami bramek zostali Piotr Zieliński i Robert Lewandowski.

Mecz zaczął się od przejęcia kontroli przez naszych przeciwników. Poradziliśmy z tym sobie i w 39 minucie wyszliśmy na prowadzenie za sprawą Piotra Zielińskiego, który otrzymał podanie od Roberta Lewandowskiego. W doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny dla naszych rywali, lecz fantastyczną interwencją i obroną dobitki, Wojciech Szczęsny uratował nas przed stratą bramki.

Druga połowa również zaczęła się od przewagi Arabii, którzy jednak nie zdołali strzelić żadnej bramki. Jak dochodzili do sytuacji strzeleckich to nie potrafili pokonać naszego bramkarza, który był w świetnej formie w dzisiejszym spotkaniu. W 82 minucie błąd w przyjęciu jednego z zawodników Arabii wykorzystał Robert Lewandowski i podwyższył wynik na 2:0.

Ostatecznie spotkane zakończyło się naszą wygraną i dzięki temu jesteśmy na pierwszym miejscu w naszej grupie. Przed nami zostało spotkanie z Argentyną, które rozegramy w środę o 20:00.