Argentyna wygrywa z Meksykiem

Nicolas Otamendi w walce o piłkę
27. listopada, 2022, 21:15
Nicolas Otamendi w walce o piłkę | Fot. GLYN KIRK / AFP

W drugiej kolejce grupy C w starciu pomiędzy Argentyną a Meksykiem lepszym zespołem okazała się kadra Lionela Scaloniego, która wygrała 2:0.

Pierwsza połowa nie należała do najbardziej ciekawych na tym mundialu. Argentyna nie zdołała oddać żadnego strzału na bramkę, a reprezentacja Meksyku jedynie raz kopnęła w światło bramki rywali.

W drugiej połowie Meksykanie nie stworzyli sobie sytuacji do zdobycia bramki natomiast Argentyna zaczęła lepiej grać. Wynik w 64 minucie otworzył Lionel Messi dla którego to drugie trafienie na tym mundialu. Wynik spotkania ładnym strzałem z prawej nogi w 87 minucie ustalił Enzo Fernandez.

Wygrana Argentyny oznacza, że każda drużyna w grupie C nadal ma szansę na wyjście i wszystko się rozstrzygnie w ostatniej kolejce, w której reprezentacja Polski podejmie zespół Albicelestes, a Meksyk zagra z Arabią Saudyjską.